آخرین مطالب
کد مطلب: 7789
تاریخ انتشار: سه شنبه 11 اردیبهشت 1397

درس گفتار «دیپلماسی علمی و نوآوری» برگزار شد.

درس گفتار «دیپلماسی علمی و نوآوری» برگزار شد.
اخبار  - در راستای ترویج همکاری های علمی میان کشورهای عضو اکو، جلسه درسگفتار «دیپلماسی علمی و نوآوری» با سخنرانی دکتر علی‌اکبر موسوی‌موحدی، استاد ممتاز دانشگاه تهران و دبیر کل دبیرخانه پیشبرد علم و فناوری در جهان اسلام ، روز دوشنبه، 10 اردیبهشت 1397 در سالن همایش دیپلماتیک موسسه فرهنگی اکو برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی موسسه فرهنگی اکو، در این جلسه که با حضور دکتر محمدمهدی مظاهری، رییس موسسه فرهنگی اکو، و جمعی از چهره های علمی و فرهنگی کشور برگزار گردید، دکتر موسوی موحدی بر ضرورت فعالیت های فرهنگی و علمی میان کشورها و نقش دیپلماسی علمی در گسترش ارتباطات بین المللی تاکید کرد.

وی با تبیین نقش این نوع از دیپلماسی در تقویت دوستی میان ملتها اذعان داشت: «دیپلماسی علم و فناوری نقش عمده ای در ایجاد و شکل‌گیری ائتلاف‌های منطقه‌ای و بین‌المللی دارد. این نوع دیپلماسی با کمک علم و فناوری می تواند تعارضات میان کشورها و ملت‌ها را با کمترین هزینه مدیریت کند. به عبارت دیگر، دیپلماسی فرهنگی و علمی تلطیف کننده روابط سیاسی خواهد بود».

شایان ذکر است که چندی پیش، دانشگاه تهران و موسسه فرهنگی اکو با هدف پاسداشت میراث فرهنگی غنی و مشترک کشورهای عضو اکو و گسترش تعاملات فرهنگی، هنری، رسانه ای، دانشگاهی و پژوهشی میان این کشورها و حمایت از احیای تمدن و علوم اسلامی و پیشبرد آن در پهنه جهان اسلام، تفاهم نامه همکاری امضاء کردند.

 

 

  • نسخه چاپی
  • اشتراک گذاری
  • ارسال به دوستان
  • ارسال نظر

نام

آدرس پست الکترونیک  

آدرس وب سایت

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری):

 = 8-1

نام شما (اجباری)  

پست الکترونیک شما (اجباری)  

پست الکترونیک دریافت کننده (اجباری)  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری)

 = 8-1