آخرین مطالب
کد مطلب: 7787
تاریخ انتشار: دوشنبه 10 اردیبهشت 1397

بیست و هشتمین نشست شورای نمایندگان دائم موسسه فرهنگی اکو برگزار شد

بیست و هشتمین نشست شورای نمایندگان دائم موسسه فرهنگی اکو برگزار شد
اخبار  - با حضور سفرا و نمایندگان کشورهای عضو، بیست و هشتمین نشست شورای نمایندگان دائم موسسه فرهنگی اکو در مقر این نهاد بین المللی برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی موسسه فرهنگی اکو، دکتر محمد مهدی مظاهری طی سخنانی در آغاز این نشست به شرح فعالیت های صورت گرفته پرداخت و عنوان کرد: «علیرغم آنکه موسسه در سال گذشته تنها 40 درصد از حق عضویت ها را دریافت کرد اما توانست بیش از 86 درصد از برنامه ها و مصوبات را اجرایی کند».

وی در ادامه افزود: « برگزاری 3 کنفرانس بین المللی در حوزه های زنان، فرهنگ، هنر و محیط زیست؛ 5 نمایشگاه فرهنگی هنری؛ 7 جلسه درس گفتار در حوزه ادبیات؛ 6 کارگاه آموزشی در موضوعات مختلف فرهنگ، هنرهای تجسمی و موسیقی؛ 2 دوره رقابتهای ورزشی برای دیپلمات ها در رشته های تنیس روی میز و بیلیارد؛ انعقاد تفاهم نامه های همکاری با نهادهای علمی و دانشگاهی؛ انتشار دو کتاب و دو فصلنامه ECO Heritage با موضوع «ورزش» و «کتابخانه های ملی» در منطقه اکو و اخذ شماره بین‌المللی ISSN برای نشریات تنها برخی از این فعالیتهاست.»

نمایندگان دائم کشورهای عضو اکو، ضمن تشکر و قدردانی از تلاش های محمدمهدی مظاهری و همکاران موسسه ابراز کردند علیرغم محدود بودن منابع، کارهای بسیار ارزشمند و بزرگی انجام شده است.

همچنین در این جلسه، خلاصه گزارش بیست و سومین اجلاس وزیران خارجه اکو (28 فروردین 1397، دوشنبه، تاجیکستان) قرائت گردید که طی آن، از گسترش فعالیت‌های موسسه فرهنگی اکو در حوزه‌های فرهنگ، ادب و هنر تقدیر بعمل آمده و از کشورهای عضو درخواست شده بود تا از فعالیت‌های موسسه فرهنگی اکو حمایت و در آن‌ها مشارکت نمایند.

شورای نمایندگان دائم، متشکل از سفرا و نمایندگان کشورهای عضو موسسه فرهنگی اکو می باشد که با برگزاری جلسات منظم دوره ای به بررسی و تصویب فعالیت های فرهنگی موسسه می پردازند.

 

 

  • نسخه چاپی
  • اشتراک گذاری
  • ارسال به دوستان
  • ارسال نظر

نام

آدرس پست الکترونیک  

آدرس وب سایت

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری):

 = 9+1

نام شما (اجباری)  

پست الکترونیک شما (اجباری)  

پست الکترونیک دریافت کننده (اجباری)  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری)

 = 9+1