آخرین مطالب
کد مطلب: 7786
تاریخ انتشار: یکشنبه 9 اردیبهشت 1397
با امضای تفاهم نامه

آغاز همکاری مشترک خانه موسیقی ایران و اکو

آغاز همکاری مشترک خانه موسیقی ایران و اکو
اخبار  - در راستای تحقق اهداف مندرج در اساسنامه مؤسسه فرهنگی اکو مبنی بر ارتقای تفاهم بیشتر میان مردم منطقه با تأکید بر فرهنگ، هنر، ادبیات و موسیقی سنتی کشورهای عضو، تفاهم نامه همکاری مشترک میان خانه موسیقی ایران و موسسه فرهنگی اکو در روز چهارشنبه، پنجم اردیبهشت 1397 امضا شد.

به گزارش روابط عمومی موسسه فرهنگی اکو، در این تفاهم نامه که به امضای دکتر محمدمهدی مظاهری، رئیس موسسه فرهنگی اکو و حمیدرضا نوربخش، مدیرعامل خانه موسیقی ایران رسید، طرفین بر گسترش فعالیت های پژوهشی، جشنواره ای و تولیدات مشترک در حوزه کشورهای عضو اکو تاکید کردند.

در حاشیه امضای این تفاهم نامه، دکتر مظاهری ضمن اشاره به هنر، به ویژه موسیقی، به عنوان یکی از مولفه های مهم دیپلماسی فرهنگی تاکید کرد: «حوزه موسیقی می تواند نقطه عطف گسترش دوستی های منطقه ای باشد». همچنین رئیس موسسه فرهنگی اکو اظهار امیدواری کرد با انعقاد تفاهم نامه با خانه موسیقی ایران، فعالیت های این نهاد بین المللی در عرصه موسیقی شکل گسترده تری به خود بگیرد.

آقای حمیدرضا نوربخش نیز ضمن استقبال از امضای تفاهم نامه همکاری مشترک با موسسه فرهنگی اکو، اظهار داشت: «متاسفانه در دوره های گذشته از ظرفیت این نهاد بین المللی در حوزه موسیقی استفاده لازم به عمل نیامده ولی اطمینان دارم در دوره مدیریت دکتر مظاهری، این نقیصه برطرف می گردد». همچنین مدیرعامل خانه موسیقی ایران ضمن تشکر از توجه دکتر مظاهری به مقوله اشتراکات فرهنگی و موسیقایی کشورهای عضو تاکید کرد: «خانه موسیقی ایران با تمام توان برای اجرایی شدن مفاد تفاهم نامه همکاری مشترک با موسسه فرهنگی اکو خواهد کوشید».

شایان ذکر است مؤسسه فرهنگی اکو پیش از این نیز در حوزه موسیقی کشورهای عضو فعالیت های ارزنده ای انجام داده است از جمله اجرای گروه موسیقی ملی «ساری آرقا» از قزاقستان با همکاری موسسه توسعه هنرهای معاصر؛ برگزاری کنسرت گروه موسیقی سنتی ترکیه به عنوان پنجمین همکاری مشترک با مؤسسه فرهنگی یونس امره؛ همکاری در برگزاری بخش پژوهش جشنواره موسیقی فجر و نیز برگزاری جشنواره موسیقی فولکلور که با همکاری انجمن موسیقی ایران که در تاریخ 27 تا 29 ژوئن در شهر کرمان برگزار شد.

 

 

  • نسخه چاپی
  • اشتراک گذاری
  • ارسال به دوستان
  • ارسال نظر

نام

آدرس پست الکترونیک  

آدرس وب سایت

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری):

 = 5-4

نام شما (اجباری)  

پست الکترونیک شما (اجباری)  

پست الکترونیک دریافت کننده (اجباری)  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری)

 = 5-4