آخرین مطالب
کد مطلب: 7767
تاریخ انتشار: سه شنبه 4 اردیبهشت 1397

تفاهم‌نامه دانشگاه علم و صنعت ایران و پلی تکنیک افغانستان

تفاهم‌نامه دانشگاه علم و صنعت ایران و پلی تکنیک افغانستان
اخبار > افغانستان  - در جلسه هم اندیشی توسعه همکاری‌های علمی دانشگاهی ایران و افغانستان، تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه علم و صنعت ایران و دانشگاه پلی‌تکنیک کابل افغانستان امضا شد.

به گزارش روابط عمومی موسسه فرهنگی اکو به نقل از خبرگزاری فارس، هیات عالی رتبه علمی از افغانستان به ریاست وزیر تحصیلات عالی افغانستان متشکل از روسای چند دانشگاه و مسئولین وزارت تعلیمات افغانستان و جمعی از روسای دانشگاه‌های ایران در نشست هم اندیشی توسعه همکاری های علمی-دانشگاهی ایران و افغانستان حضور داشتند که این نشست در تاریخ یکم اردیبهشت ماه در سالن شهدای جهاد علمی وزارت علوم تحقیقات و فناوری برگزار شد.

در این نشست تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه علم وصنعت ایران و دانشگاه پلی‌تکنیک کابل توسط روسای دو دانشگاه امضا و مبادله شد.

تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه علم و صنعت ایران و پلی تکنیک کابل به دنبال مذاکراتی که طی یک سال گذشته بین دو دانشگاه انجام شده بود، برای توسعه همکاری‌های علمی و فناوری بین دو دانشگاه تنظیم و مبادله شد.

حوزه‌های خاصی نظیر راه آهن نیز برای همکاری‌ها در نظر گرفته شده است. حوزه‌های مورد توافق طرفین براساس نتایج نشست‌های کارشناسی که در طول سال گذشته توسط دانشکده راه آهن دانشگاه علم و صنعت ایران تشکیل شده بود، در نشست وزارت مطرح شد.

گفتنی است پیش از برگزاری نشست هم اندیشی، ملاقاتی در سطح عالی با حضور دو وزیر از ایران و افغانستان برگزار شد که ذاکری سرپرست دانشگاه علم و صنعت ایران نیز در آن حضور داشت.

 

 

کلید واژه: افغانستان
  • نسخه چاپی
  • اشتراک گذاری
  • ارسال به دوستان
  • ارسال نظر

نام

آدرس پست الکترونیک  

آدرس وب سایت

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری):

 = 9-1

نام شما (اجباری)  

پست الکترونیک شما (اجباری)  

پست الکترونیک دریافت کننده (اجباری)  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری)

 = 9-1