آخرین مطالب
کد مطلب: 7704
تاریخ انتشار: پنجشنبه 10 اسفند 1396

پایان نخستین دوره درس گفتار «هستی‌شناسی و مبانی اعتقادی حافظ»

پایان نخستین دوره درس گفتار «هستی‌شناسی و مبانی اعتقادی حافظ»
اخبار  - نخستین دوره درس گفتار «هستی‌شناسی و مبانی اعتقاد حافظ»، با برگزاری پنجمین جلسه از نخستین دوره، به اتمام رسید. دوره دوم از این سری درس گفتارها، بعد از تعطیلات نوروز در موسسه فرهنگی اکو آغاز خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی اکو، در پنجمین نشست از این دوره که با حضور جمع زیادی از انجمن دوستداران حافظ برگزار شد، دکتر سوگل مشایخی به تشریح معرفت‌شناسی، هستی‌شناسی و روش‌شناسی به‌عنوان سه اصل از مبانی اعتقادی حافظ پرداخت.

دکتر مشایخی ضمن تبیین تفاوت نگاه فیلسوف و عارف به حقایق هستی، جلوه‌های معشوق، می، میخانه، درویشان و صاحبدلان و سرمستی و بی‌خویشی در اشعار حافظ را ازجمله منابع حقیقت برشمرد.

در ادامه دکتر مشایخی بیست‌وشش نکته اخلاقی ازجمله صبر، طلب فیض، ادب، دعا، ضرورت پیر و مرشد و رازداری را در ابیات حافظ به‌عنوان مرزهای هستی و مراتب هستی معرفی کرد.

در پایان نخستین دوره درس گفتار «هستی‌شناسی و مبانی اعتقادی حافظ» دکتر محمدمهدی مظاهری، ریاست موسسه فرهنگی اکو و آقای مرادجان بوری بایف، معاون سفیر تاجیکستان از دکتر مشایخی تقدیر کردند.

موسسه فرهنگی اکو، یک نهاد بین‌المللی است که با هدف تحکیم قرابت‌های فرهنگی، هنری، پژوهشی و ادبی میان کشورهای عضو با دیگر کشورها تأسیس‌شده است.

 

 

  • نسخه چاپی
  • اشتراک گذاری
  • ارسال به دوستان
  • ارسال نظر

نام

آدرس پست الکترونیک  

آدرس وب سایت

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری):

 = 6-4

نام شما (اجباری)  

پست الکترونیک شما (اجباری)  

پست الکترونیک دریافت کننده (اجباری)  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری)

 = 6-4