آخرین مطالب
کد مطلب: 7698
تاریخ انتشار: دوشنبه 7 اسفند 1396

پیام دکتر محمد مهدی مظاهری به نمایشگاه توانمندهای بانوان

پیام دکتر محمد مهدی مظاهری به نمایشگاه توانمندهای بانوان
اخبار  - چهارمین نمایشگاه توانمندی های زنان استان قزوین با هدف حمایت از زنان کارآفرین با حضور بانوان دیپلمات گشایش یافت.

به گزارش روابط عمومی موسسه فرهنگی اکو، چهارمین نمایشگاه توانمندهای بانوان استان قزوین با قرائت پیام محمدمهدی مظاهری رییس موسسه فرهنگی اکو و با حضور مقامات و شخصیت های دیپلمات و استانی روز یکشنبه ۶ اسفندماه ۱۳۹۶ در شهر قزوین گشایش یافت.

پیام رییس موسسه فرهنگی اکو به این شرح است:

 

بنام خدا

آدمی خلق و آفرینش گری را از ذات روح پاک و مقدس خداوندی به عاریت گرفت و هنر و زیبایی را به کمال رساند. در این میان، زن با روحیه آفرینندگی لطیف و دستان هنرمند خود، به خلق آن چیزی پرداخت که برگرفته از باورها، فرهنگ، محیط پیرامون و امکانات زیستگاهی اش بود. تنوع در هنر، صنایع دستی، محصولات و تولیدات زنان در جوامع مختلف بیانگر چنین موضوعی است.

نمایشگاه توانمند های زنان که در استان های مختلف برگزار می گردد، دستاوردهای آنان را در بخش های فرهنگی، هنری و اقتصادی به نمایش عموم قرار می دهد و روحیه کارآفرینی را در جامعه ترویج می دهد. به علاوه، این نمایشگاه ها به خوداشتغالی زنان در جامعه یاری می نماید و کمک به شکوفایی اقتصاد خانواده می باشد. در واقع این نمایشگاه ها آینه ای از کارآفرینی، خلاقیت، هنرمندی، خودباوری و اعتماد به نفس، تدبیر و اراده قوی بانوان این سرزمین است که با ارائه صنایع دستی و صنایع روستایی علاوه بر اینکه به برقراری ارتباط مستقیم بین تولید کنندگان و مصرف کنندگان کمک می کنند، در معرفی جاذبه های فرهنگی و گردشگری شهرها و استان های کشور نیز نقش برجسته ای می توانند داشته باشند.

من این اتفاق خوب را که برای چهارمین بار در استان قزوین تجربه می گردد، به تمام بانوان کارآفرین و هنرمند استان تبریک عرض می کنم و معتقدم که بعد از برپایی نمایشگاه نیز مسئولین، شبکه ارتباطی زنان کارآفرین را که در طول برگزاری نمایشگاه ایجاد می گردد، تقویت نموده تا شاهد شکوفایی بیشتر در کسب و کارهای کارآفرینی و خلاقانه بانوان باشیم.

در خاتمه پیشنهاد می کنم چنین نمایشگاه هایی که صنایع دستی، تولیدات کارآفرینی و محصولات بانوان را عرضه می کند، در کشورهای دیگر نیز به نمایش گذاشته شود تا دروازه های کشورهای منطقه به روی بازارهای روستایی و صنایع دستی یکدیگر باز گردد و بابی باشد جهت معرفی فرهنگ های مختلف به یکدیگر.

از استانداری قزوین وهمکاران ایشان که زمینه چنین برنامه ای را برای بانوان به وجود آورده اند قدردانی می نمایم و امیدوارم مهمانان عزیز خصوصا بانوان دیپلمات کشورهای مقیم ایران که به دعوت استاندار محترم و موسسه بین المللی فرهنگی اکو، به این برنامه تشریف آوردند، از نمایشگاه لذت ببرند.

 

محمدمهدی مظاهری

رئیس موسسه فرهنگی اکو

 

 

 

  • نسخه چاپی
  • اشتراک گذاری
  • ارسال به دوستان
  • ارسال نظر

نام

آدرس پست الکترونیک  

آدرس وب سایت

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری):

 = 6+4

نام شما (اجباری)  

پست الکترونیک شما (اجباری)  

پست الکترونیک دریافت کننده (اجباری)  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری)

 = 6+4