آخرین مطالب
کد مطلب: 7667
تاریخ انتشار: چهارشنبه 4 بهمن 1396

سفیر الجزایر و رییس موسسه فرهنگی اکو دیدار و گفتگو کردند

سفیر الجزایر و رییس موسسه فرهنگی اکو دیدار و گفتگو کردند
اخبار  - به گزارش پایگاه اطلاع رسانی موسسه فرهنگی اکو، محمدمهدی مظاهری، رییس موسسه فرهنگی اکو و عبدالمنعم الاحریز، سفیر الجزایر در تهران در محل مؤسسه فرهنگی اکو دیدار و گفتگو کردند.

برگزاری مشترک نمایشگاه صنایع دستی، لباس و خوراک های سنتی الجزایر در محل نگارخانه دیپلماتیک اکو، اکران فیلم های برجسته الجزایر در حوزه انقلاب و مسائل اجتماعی این کشور با زیرنویس فارسی در محل سالن کنفرانس دیپلماتیک اکو، برگزاری نشست های فرهنگی، هنری و ادبی در خصوص مسائل روز جامعه اسلامی از جمله نشستی علمی با موضوع «فلسطین در ادبیات معاصر جهان» به عنوان موضوع مهم جهان اسلام با همکاری سفارت فلسطین در تهران و دعوت از پژوهشگران الجزایر برای شرکت در این رویداد، همکاری در برگزاری رویدادهای مشترک قرآنی، خوشنویسی و نسخ خطی در محل مؤسسه فرهنگی اکو از جمله موضوعات مورد توافق در این جلسه بود.

ضمن این دیدار، سفیر الجزایر از بخشهای مختلف ساختمان مؤسسه فرهنگی اکو از جمله کتابخانه تخصصی، نگارخانه و سالن کنفرانس دیپلماتیک بازدید و آن را مکانی ایده آل برای برگزاری مراسم های دیپلماتیک و اجرای برنامه های فرهنگی و هنری قلمداد کرد.

وی در پایان از امکان فراهم شده برای دیدار با رئیس مؤسسه فرهنگی اکو و نیز آشنایی با فعالیت های گسترده این سازمان در زمینه های مختلف فرهنگی و هنری ابراز خوشنودی و اظهار امیدواری کرد به عنوان اولین اقدام برای همکاری مشترک، هرچه سریعتر نمایشگاه صنایع دستی، لباس و خوراک های سنتی الجزایر همراه با اکران فیلم های این کشور در محل مؤسسه برگزار گردد.

موسسه فرهنگی اکو یک نهاد بین المللی است که علاوه بر همکاری مشترک میان کشورهای عضو اکو، با دیگر کشورها نیز تعاملاتی در حوزه فرهنگ، هنر، ادب، علم و پژوهش را در دستور کار خود دارد.

 

  • نسخه چاپی
  • اشتراک گذاری
  • ارسال به دوستان
  • ارسال نظر

نام

آدرس پست الکترونیک  

آدرس وب سایت

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری):

 = 9-2

نام شما (اجباری)  

پست الکترونیک شما (اجباری)  

پست الکترونیک دریافت کننده (اجباری)  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری)

 = 9-2