آخرین مطالب
کد مطلب: 7666
تاریخ انتشار: سه شنبه 3 بهمن 1396

حمایت وزیر ارشاد از تولیدات مشترک با اکو

حمایت وزیر ارشاد از تولیدات مشترک با اکو
اخبار  - سید عباس صالحی با حضور در موسسه فرهنگی اکو، از این نهاد فرهنگی بین المللی بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی موسسه فرهنگی اکو، سید عباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی روز دوشنبه دوم بهمن ماه 1396 با محمدمهدی مظاهری، رییس موسسه فرهنگی اکو دیدار و گفتگو کرد.

در ابتدای این نشست محمدمهدی مظاهری ضمن تشکر از حضور وزیر و معاونان ایشان، با تاکید بر خرد جمعی ده کشور عضو برای پیشبرد برنامه جامع اکو گفت: پتانسیل عظیمی در اساسنامه موسسه فرهنگی اکو وجود دارد که در صورت شناخت و بهره برداری مناسب می تواند زمینه تحولات بزرگی را در آینده منطقه فراهم نماید.

رئیس موسسه فرهنگی اکو با اشاره به اقدامات انجام شده برای تحقق "گفتمان فرهنگی" اتحادیه های منطقه ای و جهانی با اکو، اظهار امیدواری کرد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بتواند از فرصت مغتنم فعلی در موسسه فرهنگی اکو استفاده حداکثری را در راستای اهداف فرهنگی جمهوری اسلامی ببرد.

در ادامه این دیدار، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز طی سخنانی با استقبال از اهداف و برنامه های وسیع در دست اجرای موسسه فرهنگی اکو گفت: این برنامه ها زمینه های مناسبی را در گسترش همکاری ها و تعاملات فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و کشورهای عضو اکو فراهم کرده است.

سید عباس صالحی ضمن اعلام حمایت از برنامه های موسسه فرهنگی اکو گفت: دوره ریاست شخصیتی همچون آقای دکتر مظاهری بر موسسه فرهنگی اکو فرصتی استثنایی را برای جمهوری اسلامی ایران در جهت گسترش تعاملات و تولیدات مشترک فرهنگی با کشورهای عضو اکو فراهم کرده است.

وزیر فرهنگ در پایان افزود: از موسسه و اعضای این اتحادیه موثر، بایستی سپاسگزار بود که این فرصت را پدید آوردند و حتما در پرتو اهتمام مدیریت جدید و همکاران ایشان، شرایط مناسب تری در افق فرا راه منطقه در حوزه فرهنگ و هنر پدید خواهد آمد.

سید عباس صالحی با اشاره به حضور پررنگ معاونین خود در این دیدار، تاکید کرد : همین موضوع نشان دهنده جدیت و اراده لازم وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای تعریف حداکثری نقطه های اتصال و همکاری با موسسه فرهنگی اکو است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن تاکید بر راهبرد برنامه ریزی تولیدات مشترک با کشورهای عضو اکو گفت: زمینه های همکاری بسیار مختلفی در حوزه نشر ، موسیقی، سینما و رسانه های ارتباط جمعی وجود دارد که باید توسط کار گروه مشترکی شناسایی و مورد بهره برداری قرار بگیرد.

وی همچنین افزود: اداره کل وزارت فرهنگ و ارشاد در استان های همجوار با برخی از اعضای اکو باید نقش فعال تری را در این زمینه به عهده بگیرند.

دکتر سید عباس صالحی در خاتمه با تاکید مجدد بر حمایت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بر حمایت از برنامه های موسسه فرهنگی اکو ، اظهار امیدواری کرد سال 2018 سال بسیار پر بار و موفقی در این زمینه برای هر دو طرف باشد.

گفتنی است در حاشیه این دیدار جمعی از مدیران و معاونین وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و موسسه فرهنگی اکو به بیان دیدگاه های خود در حوزه های مختلف پرداختند. وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز ضمن حضور در بخش های مختلف موسسه فرهنگی اکو از نمایشگاه "زمان" در نگارخانه اکو بازدید کرد.

 

 

  • نسخه چاپی
  • اشتراک گذاری
  • ارسال به دوستان
  • ارسال نظر

نام

آدرس پست الکترونیک  

آدرس وب سایت

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری):

 = 8-3

نام شما (اجباری)  

پست الکترونیک شما (اجباری)  

پست الکترونیک دریافت کننده (اجباری)  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری)

 = 8-3