آخرین مطالب
کد مطلب: 7620
تاریخ انتشار: یکشنبه 19 آذر 1396

هستی شناسی و مبانی اعتقادی حافظ مورد بررسی قرار می گیرد

هستی شناسی و مبانی اعتقادی حافظ مورد بررسی قرار می گیرد
اخبار  - سلسله درس گفتارهای هستی شناسی و مبانی اعتقادی حافظ در موسسه فرهنگی اکو برگزار می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی مؤسسۀ فرهنگی اکو، در ادامۀ درس­گفتارهایی که با حضور پیشکسوتان عرصۀ ادبیات در مؤسسۀ فرهنگی اکو برگزار شده است، درس­گفتار «هستی‌شناسی و مبانی اعتقادی حافظ» که شامل بررسی آرایه‌های ادبی، مفاهیم عرفانی و فلسفی غزلیات حافظ است در 5 جلسه به زبان فارسی برگزار خواهد شد.

در این دوره درس­گفتار دکتر سوگل مشایخی با سیری در اندیشه‌های هستی‌شناسی و مبانی اعتقادی این شاعر پرآوازه و با بررسی مفاهیم ادبی، عرفانی، فلسفی غزلیات حافظ با رویکردی نو به شرح و توضیح مبانی و اصول زبان و ادب فارسی و آرایه‌های لفظی و معنوی اشعار می‏پردازد.

در هر جلسه یک غزل باهدف افزایش دانش نظری دربارۀ لایه‌های پنهان غزلیات حافظ، شناخت معنای دقیق واژگان و اصطلاحات ابیات حافظ و ارتقای مهارت عملی خوانش روان و بدون اشتباه شعر حافظ، بر علاقه­مندان شرح و تحلیل خواهد شد.

مشایخی ازجمله شاعران و غزل‌سرایانی است که تا امروز چندین دورۀ آموزشی حافظ‌شناسی و مثنوی برگزار کرده است.

علاقمندان برای حضور در این برنامه می توانند روز دوشنبه، 27 آذرماه 1396، از ساعت ۱4 تا 15:30 به نشانی تهران، اقدسیه، خیابان موحد دانش، خیابان نیلوفر، شمارۀ 3، سالن همایش مؤسسۀ فرهنگی اکو مراجعه نمایند.

مؤسسۀ فرهنگى اکو یک نهاد بین­المللى که با هدف تحکیم قرابت­هاى فرهنگى، هنرى، پژوهشى و ادبی میان کشورهای عضو با دیگر کشورها تأسیس شده است.

 

 

  • نسخه چاپی
  • اشتراک گذاری
  • ارسال به دوستان
  • ارسال نظر

نام

آدرس پست الکترونیک  

آدرس وب سایت

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری):

 = 8-4

نام شما (اجباری)  

پست الکترونیک شما (اجباری)  

پست الکترونیک دریافت کننده (اجباری)  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری)

 = 8-4