آخرین مطالب
کد مطلب: 7617
تاریخ انتشار: سه شنبه 14 آذر 1396
با حضور رئیس موسسه فرهنگی اکو

نمایشگاه کتاب و ناشران جهان اسلام آغاز به کار کرد

نمایشگاه کتاب و ناشران جهان اسلام آغاز به کار کرد
اخبار  - افتتاحیه نوزدهمین نمایشگاه کتاب و ناشران جهان اسلام، با رونمایی از کتاب «ابدیت و چرخش‌های خیره کننده» فرشچیان، نهم آذرماه، در سالن اجتماعات نمایشگاه بین‌المللی مشهد برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی موسسه فرهنگی اکو، افتتاحیه نوزدهمین نمایشگاه کتاب و ناشران جهان اسلام، با حضور رئیس موسسه فرهنگی اکو نهم آذرماه، و دیگر مسئولان استانی و کشوری، در سالن اجتماعات نمایشگاه بین‌المللی مشهد برگزار شد.

در ابتدای مراسم، سید سعید سرابی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، تصریح کرد: ۸۳۵ ناشر با بیش از ۱۵۰ کتاب، ۳۰ ناشر بین‌المللی و ۲۰ ناشر اصلی و ۱۱۰ نماینده با ۲۰ عنوان کتاب در این نمایشگاه حضور دارند و سالن‌های فردوسی، عطار، انوری مخصوص بخش کتاب، سالن‌های ابوسعید و مولوی به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام در نظر گرفته شده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی عنوان کرد: این نمایشگاه چهل بخش مختلف دارد و هفته فرهنگی الجزایر هم یکی از همان برنامه‌ها است که با همکاری سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برگزار می‌شود و میزبان اتحادیه نویسندگان سوریه نیز هستیم.

در ادامه، محمد مظاهری، رییس مؤسسه فرهنگی اکو و اشرف بروجردی، مشاور رییس جمهور و رییس سازمان اسناد و کتابخانه ملی به روی سن رفتند و با انتخاب کتابی به سوالات مجری پاسخ دادند.

اشرف بروجردی، مشاور رییس جمهور و رییس سازمان اسناد و کتابخانه ملی در پاسخ به این سوال که کتاب خواندن برای خانم‌ها با توجه به مشکلات زیادی که دارند سخت است، اظهار کرد: هر کاری سخت است اما اگر با تلاش باشد آسان می‌شود.

محمد مظاهری، رئیس مؤسسه فرهنگی اکو با انتخاب کتاب «علم دینی»، عنوان کرد: عنوان پایتخت فرهنگی برای مشهد مناسب و می‌تواند به تقریب مذاهب اسلامی کمک کند اگر مدیران استان این فرصت را غنیمت بشمارند می‌توانند این استان را به انسجام فرهنگی و توسعه پایدار برسانند.

رونمایی از کتاب «ابدیت در چرخش‌های خیره کننده» نظر هنرشناسان ایرانی و غیر ایرانی با مقدمه مدیرکل سازمان ملل متحد به همراه لوح تقدیر و امضا فرشچیان و اهدا آن به طاهره رمضان زاده، سرپرست خانه فرشتگان از برنامه‌های پایان مراسم بود.

 

 

 

  • نسخه چاپی
  • اشتراک گذاری
  • ارسال به دوستان
  • ارسال نظر

نام

آدرس پست الکترونیک  

آدرس وب سایت

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری):

 = 5-1

نام شما (اجباری)  

پست الکترونیک شما (اجباری)  

پست الکترونیک دریافت کننده (اجباری)  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری)

 = 5-1