آخرین مطالب
کد مطلب: 7613
تاریخ انتشار: یکشنبه 12 آذر 1396

وزیر فرهنگ تاجیکستان و رییس اکو فرهنگی دیدار و گفتگو کردند

وزیر فرهنگ تاجیکستان و رییس اکو فرهنگی دیدار و گفتگو کردند
اخبار  - وزیر فرهنگ جمهوری تاجیکستان میزبان رییس موسسه فرهنگی اکو شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی موسسه فرهنگی اکو، شمس الدین آرومبیک زاده، وزیر فرهنگ جمهوری تاجیکستان روز چهارشنبه هشتم آذرماه 1396 میزبان محمدمهدی مظاهری، رییس موسسه فرهنگی اکو شد.

در این دیدار مظاهری ضمن تشریح فعالیت های موسسه فرهنگی اکو در سال 2017 بیان کرد: ترجمه و انتشار دو کتاب با عنوان یک بیت پرنیان و بازگشت خواجه نصرالدین، اختصاص بخشی از مطالب نشریه میراث اکو (ECO HERITAGE) به کشور تاجیکستان و برگزاری آیین نکوداشت و بزرگداشت استاد تورسون زاده از جمله فعالیت هایی بود که در سال جاری به تاجیکستان اختصاص یافت و در موسسه فرهنگی اکو انجام شد.

در ادامه این دیدار آرومبیک زاده اعلام کرد: ارتباط جمهوری تاجیکستان با دیگر کشورهای منطقه اکو خوب است و علاقمند هستیم با دانشگاه های این کشورها تفاهم نامه همکاری امضا کنیم. برای ما مطلوب تر است که تبادل دانشجو و استاد را با دانشگاه های کشورهای عضو اکو انجام دهیم و در کنار آن تحقیقات و پژوهش های مشترکی داشته باشیم که در این خصوص همکاری موسسه فرهنگی اکو می تواند بسیار موثر باشد.

وزیر فرهنگ جمهوری تاجیکستان افزود: ما با دیگر نهادهای بین المللی در ارتباط هستیم اما همکاری با موسسه فرهنگی اکو قطعا موثرتر و کمک بیشتری بر گسترش روابط فرهنگی میان کشورهای منطقه خواهد داشت.

 

 

  • نسخه چاپی
  • اشتراک گذاری
  • ارسال به دوستان
  • ارسال نظر

نام

آدرس پست الکترونیک  

آدرس وب سایت

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری):

 = 5-3

نام شما (اجباری)  

پست الکترونیک شما (اجباری)  

پست الکترونیک دریافت کننده (اجباری)  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری)

 = 5-3