آخرین مطالب
کد مطلب: 7604
تاریخ انتشار: سه شنبه 7 آذر 1396

پیام رییس موسسه فرهنگی اکو به مناسبت روز تاسیس اکو

پیام رییس موسسه فرهنگی اکو به مناسبت روز تاسیس اکو
اخبار > تاجیکستان  - محمدمهدی مظاهری رییس موسسه فرهنگی اکو به مناسبت سالروز تاسیس اکو پیامی را منتشر کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی موسسه فرهنگی اکو، محمدمهدی مظاهری رییس موسسه فرهنگی اکو در حاشیه دومین روز از برگزاری چهارمین اجلاس روسای کتابخانه های عضو اکو که سه شنبه 7 آذرماه 1396 برگزار شد، به مناسبت سالروز تاسیس اکو، پیامی را بدین شرح منتشر کرد:

بنام خدا

نظام بین المللی به ویژه پس از فرایند جهانی شدن، نوعی وضعیت وابستگی متقابل و پیچیده را تجربه می کنند. این مفهوم بدان معناست که تمامی کشورها متناسب با جایگاه و موقعیت خود، میزانی از سود و نگرانی های مشترک را کسب خواهند کرد.

28 نوامبر در تقویم به عنوان روز تاسیس اکو نامگذاری شده است. این روز را بر همه اعضای حاضر، دبیر کل، خانم ها و آقایان، تبریک و تهنیت می گویم.

اکو به عنوان یک سازمان بین المللی در منطقه و جهان از جایگان ویژه و منحصر به فردی برخوردار است و با توجه به چند قطبی شدن جهان و اهمیت روز افزون اتحادیه ها و سازمان های منطقه ای در تقویت همگرایی، سازمان اکو به عنوان یک نهاد بین المللی تاثیر گذار با پشتوانه کشورهای عضو برای تعامل با سایر اتحادیه های منطقه ای عمل می کند.

منطقه اکو بالغ بر 400 میلیون نفر جمعیت دارد و این منطقه مهم ترین و کهن ترین تمدن ها را به جهان تقدیم کرده است و از جمله افتخارات این منطقه اینکه 25 هزار شاعر صاحب دیوان در آن زیسته اند که در جمع سازمان های دیگری نمونه این چنین سرمایه ای کمتر یافت می شود.

در هر حال اکو دارای استعدادها و ظرفیت های بالقوه ی فراوانی برای توسعه همکاری منطقه میان دیگر اعضا است که در صورت درک مقابل از منافع و امنیت مشترک، امکان تحقق اهداف اکو و تاثیرگذاری آن بر تحولات بین المللی حتما وجود دارد.

 

 

 

  • نسخه چاپی
  • اشتراک گذاری
  • ارسال به دوستان
  • ارسال نظر

نام

آدرس پست الکترونیک  

آدرس وب سایت

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری):

 = 7+2

نام شما (اجباری)  

پست الکترونیک شما (اجباری)  

پست الکترونیک دریافت کننده (اجباری)  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری)

 = 7+2