آخرین مطالب
کد مطلب: 6583
تاریخ انتشار: دوشنبه 15 آبان 1396

حداد عادل از اکو فرهنگی بازدید کرد

حداد عادل از اکو فرهنگی بازدید کرد
اخبار  - غلامعلی حداد عادل با حضور در موسسه فرهنگی اکو با محمدمهدی مظاهری دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی موسسه فرهنگی اکو، غلامعلی حداد عادل، رییس فرهنگستان زبان و ادب فارسی روز یکشنبه 14 آبان ماه 1396 با حضور در موسسه فرهنگی اکو، با محمدمهدی مظاهری، رییس این نهاد بین المللی به گفتگو نشست.

در این دیدار طرفین ضمن با اهمیت دانستن حفظ و پاسداشت زبان و ادب فارسی در میان کشورهای اکو، تاریخ و فرهنگ مشترک در میان کشورهای منطقه را فرصت مناسبی برای نشر میراث زبانی و ادبی فارسی به صورت اصلی دانسته و بر همکاری مشترک میان فرهنگستان زبان و ادب فارسی با موسسه فرهنگی اکو تاکید کردند.

آیین بزرگداشت مفاخر زبان شناس و ادیبان کشورهای اکو، ایجاد تعامل نزدیک میان دانشگاه های کشورهای عضو اکو و فرهنگستان ادب و زبان فارسی، تبادل تجربه ها و دستاوردهای پژوهشی در حوزه زبان و ادب فارسی در میان کشورهای فارسی زبان منطقه اکو، کمک به معرفى و نشر میراث زبانى و ادبى فارسى به ‌صورت اصلى و معتبر در کشورهای حوزه اکو از جمله موارد مطرح شده در این دیدار بود.

در حاشیه این نشست، حداد عادل ضمن حضور در کتابخانه تخصصی موسسه فرهنگی اکو و بازدید از دیگر امکانات این موسسه، از نمایشگاه عکس جمهوری آذربایجان نیز دیدن کرد.

 

 

 

 

  • نسخه چاپی
  • اشتراک گذاری
  • ارسال به دوستان
  • ارسال نظر

نام

آدرس پست الکترونیک  

آدرس وب سایت

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری):

 = 7+3

نام شما (اجباری)  

پست الکترونیک شما (اجباری)  

پست الکترونیک دریافت کننده (اجباری)  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری)

 = 7+3