آخرین مطالب
کد مطلب: 6581
تاریخ انتشار: پنجشنبه 11 آبان 1396
مظاهری عنوان کرد:

هرگاه سیاست به بن بست می رسد، فرهنگ گره گشاست

هرگاه سیاست به بن بست می رسد، فرهنگ گره گشاست
اخبار  - رییس موسسه فرهنگی اکو و رییس سازمان اسناد و کتابخانه ملی دیدار و گفتگو کردند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی موسسه فرهنگی اکو، اشرف بروجردی، رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران و محمدمهدی مظاهری، رییس موسسه فرهنگی اکو، در خصوص ظرفیت های بالقوه برای همکاری مشترک میان کشورهای عضو اکو و سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران به گفتگو نشست.

در این دیدارها که در روزهای دوشنبه 8 و چهارشنبه 10 آبان ماه 1396 به ترتیب در کتابخانه ملی ایران و موسسه فرهنگی اکو صورت گرفت، مباحثی همچون برگزاری چهارمین نشست روسای کتابخانه های ملی کشورهای عضو اکو، تاسیس اتحادیه اسناد و آرشیو کشورهای منطقه اکو، توسعه فرهنگ کتاب خوانی از مورد گفتگو قرار گرفت.

بروجردی ضمن قدردانی از تلاش رییس موسسه فرهنگی اکو در فراهم نمودن شرایط برگزاری چهارمین نشست روسای کتابخانه های ملی کشورهای عضو اکو، جایگاه این نهاد بین المللی را در خور توجه دانست و پیشنهاد تاسیس اتحادیه اسناد و آرشیو کشورهای عضو اکو را مطرح کرد.

در ادامه این دیدار، رییس موسسه فرهنگی اکو، عنوان کرد: هر گاه سیاست به بن بست می رسد، فرهنگ گره گشا است و با همین رویکرد است که بیش از هر زمان دیگری به دیپلماسی فرهنگی نیاز داریم.

مظاهری افزود: موسسه فرهنگی اکو به عنوان یک نهاد بی المللی مستقل، می تواند زمینه تعامل و همکاری بیشتری را در حوزه های هنر، ادبیات، ورزش، اقتصاد خلاق، مسائل زنان و کودکان و فرهنگ، در میان کشورهای عضو اکو فراهم سازد.

در حاشیه این دیدارها، محمدمهدی مظاهری از امکانات و بخش های مختلف سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران بازدید کرد و اشرف بروجردی نیز از کتابخانه تخصصی موسسه فرهنگی اکو و نمایشگاه عکس جمهوری آذربایجان که در نگارخانه دیپلماتیک این نهاد بین المللی برپاست، دیدن کرد.

 

 

 

  • نسخه چاپی
  • اشتراک گذاری
  • ارسال به دوستان
  • ارسال نظر

نام

آدرس پست الکترونیک  

آدرس وب سایت

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری):

 = 7-1

نام شما (اجباری)  

پست الکترونیک شما (اجباری)  

پست الکترونیک دریافت کننده (اجباری)  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری)

 = 7-1