آخرین مطالب
کد مطلب: 6570
تاریخ انتشار: پنجشنبه 4 آبان 1396

آیین گشایش نمایشگاه عکس آذربایجان برگزار شد

آیین گشایش نمایشگاه عکس آذربایجان برگزار شد
اخبار  - نمایشگاه عکس جمهوری آذربایجان با حضور سفرا، شخصیت های دیپلمات و جمعی از هنرمندان و فرهیختگان، در موسسه فرهنگی اکو افتتاح شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی موسسه فرهنگی اکو، آیین گشایش این رویداد فرهنگی هنری که با حضور سفرای کشورهای ازبکستان، اندونزی، اوکراین، ایرلند، آذربایجان، آلمان، برونئی، بلاروس، پاکستان، تاجیکستان، ترکیه، چک، چین، روسیه، رومانی، سنگال، فلسطین، فنلاند، قرقیزستان، کره جنوبی، یونان،  و جمع دیگری از رایزنان فرهنگی، شخصیت های دیپلمات و فرهیختگان و هنرمندان، عصر پنجشنبه چهارم آبان ماه 1396 در موسسه فرهنگی اکو برگزار شد، عکس هایی از کشور آذربایجان با موضوع همبستگی اسلامی شامل عکسهایی از میراث فرهنگی، مسابقات ورزشی، آداب و رسوم، صنایع و  گردشگری این کشور در معرض دید عموم قرار گرفت.

 

آیین گشایش نمایشگاه عکس آذربایجان برگزار شد

 

محمدمهدی مظاهری، رییس موسسه فرهنگی اکو در آئین گشایش نمایشگاه گفت: به نظر می رسد هنر به عنوان یک زبان مفاهمه در میان ملت ها نقش بارزی ایفا می کند. سخن در این است که حقیقت هنر یک چیز است و کارکرد آن یک چیز دیگر است یعنی منشا هنر غیر از کارکرد هنر است بنابراین ایجاد مفاهمه و ارتباط اجتماعی میان ملت ها کارکرد هنر است.

مظاهری افزود: علاوه بر این کارکرد هنر به تبیین اجتماعی پدیده ها توجه دارد. یعنی منعکس کننده باطن روابط اجتماعی و نظام اخلاقی ملت ها هم می باشد و از طرف دیگر رسالت هنر تبیین عینی و رشد و کمال و جوامع انسانی است.

وی گفت: ما درموسسه فرهنگی اکو با همین رویکرد همواره ازنمایشگاه های مختلف مخصوصا نمایشگاه هایی که هنر و فرهنگ و ادب کشورهای مختلف را به نمایش می گذارد استقبال می کنیم چرا که این نمایشگاه ها در واقع دروازه ای به سوی شناخت ملت ها و فرهنگ های مختلف است و ما هم با اعتقاد به هم پذیری فرهنگی در جهت تقویت همکاری های منطقه ای تلاش می کنیم.

رییس موسسه فرهنگی اکو افزود: نمایشگاه عکس جمهوری آذر بایجان که با زحمات و ذوق و شوق فردی سفیر آذربایجان بر پا شده و امروز شاهد افتتاح آن هستیم، انعکاسی از تاریخ، هنر ، فرهنگ و پیشرفت در کشور دوست و برادر جمهوری آذربایجان است که هر مخاطبی با تاریخ و فرهنگ آذربایجان هم اگر ناآشنا باشد اشتراکات فرهنگی و هنری دیرینه ای که در کشورهای منطقه ای اکو وجود دارد، با دیدن این نمایشگاه به آن پی می برد.

مظاهری ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان و همه کشورهای عضو اکو با توجه به اشتراکات فرهنگی بسیار و پیوندهای عمیق تاریخی و زبانی برنامه های فرهنگی، هنری و ادبی زیادی را تدارک خواهند دید. من اظهارامیدواری می کنم که در موسسه فرهنگی اکو حضور رسمی جمهوری آذربایجان در آینده ای نزدیک را شاهد باشیم و این عضویت رسمی همکاری های منطقه ای و دیپلماسی فرهنگی را در کشورهای منطقه توسعه خواهد داد.

رییس موسسه فرهنگی اکو گفت: امیدوارم پس از این نمایشگاه که به مناسبت سال همستگی اسلامی برگزار شده است، گفت و گوهای فرهنگی بیشتری را بین کشورهای منطقه در این موسسه شاهد باشیم.

 

آیین گشایش نمایشگاه عکس آذربایجان برگزار شد

 

بنیاد حسین اف، سفیر جمهوری آذربایجان در تهران نیز ضمن خوش آمد گویی به حضار و ابراز تشکر از دکتر مظاهری به خاطر برگزاری این نمایشگاه در موسسه فرهنگی اکو گفت: به ابتکار رییس جمهوری آذربایجان آقای الهام علی اف سال 2017 به عنوان سال همبستگی کشورهای اسلامی نامگذاری شده است. این انتخاب یکی از افتخاراتی است که باعث نزدیکی مسلمانان و همبستگی آنها شده است.

وی افزود: در این سال و به مناسبت همین نامگذاری، اقداماتی از جمله نمایشگاه عکس، نشست های همبستگی کشورهای اسلامی، مسابقات ورزشی و کنفرانس ها و اقدامات فرهنگی و هنری دیگری توسط دولت آذربایجان انجام شده است.

سفیر جمهوری آذربایجان در پایان اعلام کرد: پیوستن جمهوری آذربایجان به موسسه فرهنگی اکو دو دلیل دارد، یکی علاقه کشورش به پیوستن به این نهاد فرهنگی بین المللی و دیگری حضور جناب آقای دکتر مظاهری به عنوان رییس این موسسه که دوستی خوبی با ایشان داریم. 

نمایشگاه عکس جمهوری آذربایجان به مدت یک هفته از 7 تا 14 آبان ماه در موسسه فرهنگی اکو دایر است و علاقمندان می توانند از ساعت 10 الی 16 با مراجعه به نگارخانه دیپلماتیک موسسه فرهنگی اکو به نشانی، اقدسیه، خیابان موحد دانش، کوچه نیلوفر، پلاک 3 از آن بازدید کنند.

  • نسخه چاپی
  • اشتراک گذاری
  • ارسال به دوستان
  • ارسال نظر

نام

آدرس پست الکترونیک  

آدرس وب سایت

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری):

 = 9+3

نام شما (اجباری)  

پست الکترونیک شما (اجباری)  

پست الکترونیک دریافت کننده (اجباری)  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری)

 = 9+3