آخرین مطالب
کد مطلب: 6560
تاریخ انتشار: سه شنبه 25 مهر 1396

زبان فارسی، زبان عشق است

زبان فارسی، زبان عشق است
اخبار  - سفیر سنگاپور در تهران با رییس موسسه فرهنگی اکو دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی موسسه فرهنگی اکو، اونگ کنگ یونگ، سفیر کشور سنگاپور در تهران و به همراه هیئتی متشکل از اساتید دانشگاه سنگاپور و جواد انصاری، سفیر ایران در سنگاپور، روز یکشنبه، بیست و سوم مهرماه 1396 با محمدمهدی مظاهری، رییس موسسه فرهنگی اکو، دیدار و گفتگو کردند.

در ابتدای این دیدار، محمدمهدی مظاهری ضمن بیان وجوه مشترک میان کشورهای عضو اکو با آ سه آن، اعلام کرد: گسترش و توسعه دیپلماسی فرهنگی میان اکو و سنگاپور مورد توجه موسسه فرهنگی اکو است و تلاش می کنیم که گفتگوهای بسیار نزدیکی در این خصوص داشته باشیم. در همین راستا، در آینده نزدیک میزبان سفرا و اعضای اتحادیه آ سه آن در موسسه فرهنگی اکو خواهیم بود و امیدواریم بتوانیم فعالیت های مشترک در حوزه علم، ادب، فرهنگ، هنر و پژوهش را میان این دو سازمان بین المللی توسعه دهیم.

رییس موسسه فرهنگی اکو ضمن تاکید بر ضرورت گسترش فعالیت های فرهنگی بیان داشت، فرهنگی ماندگار است که پژوهش محور باشد و بر اساس همین اندیشه، تبادلات و همکاری های خوبی را با دانشگاه ها آغاز کرده ایم.

سفیر سنگاپور ضمن ابراز خرسندی از حضور در موسسه فرهنگی اکو، مشترکات فرهنگی میان کشورهای عضو آ سه آن و منطقه اکو را قابل توجه دانست و گفت: موقعیت جغرافیایی کشورهای عضو اکو و پیشینه فرهنگی آنها، اهمیت زمینه سازی برای همکاری های دو جانبه در حوزه فرهنگ و هنر میان این دو نهاد بین المللی را بیشتر می کند.

اونگ کنگ یونگ در ادامه افزود: آ سه آن دارای بخش فرهنگی مستقل نیست و با فعالیت های مشترکی که در آینده صورت خواهد گرفت، می توان بخش فرهنگی آ سه آن را نیز مستقل کرد و من گزارش بازدید امروز و فعالیت های خوب صورت گرفته در اکو فرهنگی را به آ سه آن گزارش خواهم داد.

سفیر سنگاپور در تهران، زبان فارسی را یکی از زبان های شیرین دانست و افزود: زبان فارسی، زبان عشق است. زبانی است که از شنیدن آن لذت می برم.

در پایان این دیدار نیز، محمدمهدی مظاهری، به مناسبت روز حافظ، یک جلد دیوان حافظ و خیام را به اونگ کنگ یونگ اهداء کرد.

 

 

 

  • نسخه چاپی
  • اشتراک گذاری
  • ارسال به دوستان
  • ارسال نظر

نام

آدرس پست الکترونیک  

آدرس وب سایت

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری):

 = 5+4

نام شما (اجباری)  

پست الکترونیک شما (اجباری)  

پست الکترونیک دریافت کننده (اجباری)  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری)

 = 5+4