آخرین مطالب
کد مطلب: 6549
تاریخ انتشار: دوشنبه 17 مهر 1396
در موسسه فرهنگی اکو

درس گفتار « ترازوی بی طمع» برگزار شد

درس گفتار « ترازوی بی طمع» برگزار شد
اخبار  - نخستین درس گفتار با عنوان «ترازوی بی طمع» در موسسه فرهنگی اکو برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی موسسه فرهنگی اکو، نخستین درس گفتار با عنوان «ترازوی بی طمع» با سخنرانی ایرج شهبازی در موسسه فرهنگی اکو برگزار شد.

این برنامه که به مناسبت بزرگداشت شاعر و اندیشمند بزرگ، مولانا جلال الدین محمد بلخی اجرا شد، دیدگاه های وی در مثنوی معنوی را به بحث و بررسی کشید و جهان بینی و جهان شناسی عارفانه او را مطرح کرد.

شهبازی با مطرح کردن موانع واقع بینی از نگاه مولانا، بیان کرد: مولانا بدون شک معلم اخلاق است و با استفاده از داستان های مردمی و حکمت و ضرب المثل ها در مثنوی شریف به انسان ها درس می دهد و تاکید می کند که اگر انسان به کوی خوبی و نکویی ها راه پیش گیرد به منزل سعادت خواهد رسید و برعکس هر گاه انسان خرد و عقل و منطق را کنار بگذارد و با جهل و نادانی گام پیش بگیرد شقی و گمراه و ذلیل خواهد شد. 

نخستین درس گفتار، با استقبال صمیمی و گرم حضار مواجه شد.

سلسله برنامه های درس گفتار، قرار است به صورت ماهیانه با موضوعات ادبی، فلسفی، فرهنگی و هنری با حضور اساتید برجسته کشورهای عضو اکو، برگزار شود.

موسسه فرهنگی اکو یک نهاد بین المللی است که علاوه بر همکاری مشترک میان کشورهای عضو اکو، با دیگر کشورها نیز تعاملاتی در حوزه فرهنگ، هنر، ادب، علم و پژوهش را در دستور کار خود دارد.

 

 

  • نسخه چاپی
  • اشتراک گذاری
  • ارسال به دوستان
  • ارسال نظر

نام

آدرس پست الکترونیک  

آدرس وب سایت

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری):

 = 5+2

نام شما (اجباری)  

پست الکترونیک شما (اجباری)  

پست الکترونیک دریافت کننده (اجباری)  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری)

 = 5+2