آخرین مطالب
کد مطلب: 6545
تاریخ انتشار: چهارشنبه 12 مهر 1396

نشست شورای دائم نمایندگان موسسه فرهنگی اکو برگزار شد

نشست شورای دائم نمایندگان موسسه فرهنگی اکو برگزار شد
اخبار  - بیست و ششمین نشست شورای نمایندگان دائم موسسه فرهنگی اکو برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی موسسه فرهنگی اکو، بیست و ششمین نشست شورای نمایندگان دائم موسسه فرهنگی اکو، روز دوشنبه 10 مهرماه 1396 با حضور سفرای کشورهای عضو اکو در مقر این نهاد بین المللی برگزار شد.

آغاز این نشست با سخنرانی محمدمهدی مظاهری، رییس موسسه فرهنگی اکو همراه بود. وی در ادامه به شرح فعالیت های صورت گرفته در سال 2017 پرداخت و عنوان کرد: با توجه به اینکه موسسه در سال 2017 تنها 40 درصد از حق عضویت ها را دریافت کرده است اما توانسته بیش از 65 درصد از برنامه ها و مصوبات سال 2017 را اجرایی کند.

مظاهری در ادامه افزود: برنامه های 2018 هم تنظیم شده است و به زودی در اختیار کشورهای عضو قرار داده می شود و امیدواریم که سال آینده نیز با همکاری و همراهی بیشتر اعضا، فعالیت های گسترده تری را برگزار نماییم.

در ادامه این نشست اعضای کشورهای عضو اکو، ضمن قدردانی از فعالیت های صورت گرفته، تلاش های محمدمهدی مظاهری و همکاران موسسه را قابل ستایش دانسته و ابراز کردند، با توجه به محدود بودن منابع و ازدیاد برنامه های مصوب سال 2017، کارهای بسیار ارزشمند و بزرگی انجام شده است و بر همکاری و مشارکت بیشتر کشورها تاکید کردند.

بررسی گزارش حسابرسی سال مالی 2016، بررسی وضعیت پست ها و منابع انسانی، آیین نامه های اجرایی و اجلاس آینده هیئت امنای موسسه از دیگر مباحث مطرح شده در این نشست بود.

میزبانی کشور تاجیکستان برای برگزاری اجلاس روسای کتابخانه های کشورهای عضو اکو از دیگر مواد مطرح شده در نشست بود که توسط سفیر این کشور اعلام شد و زمان برگزاری این رویداد نوامبر 2017 تعیین گردید.

از مباحث دیگر این نشست، زمان و مکان برگزاری اجلاس آینده هیئت امنای موسسه فرهنگی اکو بود. این اجلاس که متشکل از وزرای فرهنگ کشورهای عضو اکو و مدیران عالی رتبه این وزارت خانه است، به میزبانی پاکستان برگزار خواهد شد که توسط سفیر پاکستان اعلام و زمان برگزاری آن در دسامبر 2017 تعیین شد.

شورای نمایندگان دائم، متشکل از سفرا و نمایندگان کشورهای عضو موسسه فرهنگی اکو می باشد که با برگزاری جلسات منظم دوره ای به بررسی و تصویب فعالیت های فرهنگی و امور اداری موسسه می پردازند.

موسسه فرهنگى اکو یک نهاد بین المللى و مقر اصلى آن در تهران است و با هدف تحکیم قرابت هاى فرهنگى، هنرى، پژوهشى و پیوندهاى معنوى و روابط دوستانه میان ملل کشورهاى عضو اکو از سال ١٩٩٥ فعالیت خود را آغاز کرده است.

 

 

 

  • نسخه چاپی
  • اشتراک گذاری
  • ارسال به دوستان
  • ارسال نظر

نام

آدرس پست الکترونیک  

آدرس وب سایت

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری):

 = 6-4

نام شما (اجباری)  

پست الکترونیک شما (اجباری)  

پست الکترونیک دریافت کننده (اجباری)  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری)

 = 6-4