آخرین مطالب
کد مطلب: 6534
تاریخ انتشار: چهارشنبه 5 مهر 1396

ترکیه آثار باستانی هرات را باسازی می‌کند

ترکیه آثار باستانی هرات را باسازی می‌کند
اخبار > ترکیه  - دولت ترکیه اعلام کرده است که برای بازسازی آثار باستانی و کارگاه کاشی سازی هرات با اداره محلی این استان همکاری می‌کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی موسسه فرهنگی اکو، علی ارغون چینار، مسئول نهاد فرهنگی «تیکا» مربوط کشور ترکیه، در سفرش به ولایت هرات گفته است که آرامگاه خواجه عبدالله انصاری و امام فخرالدین رازی و شماری دیگر از آثار باستانی این ولایت را به گونه معیاری بازسازی می‌کند.
این دو آرامگاه‌ از مکان‌های تاریخی هرات شمرده می‌شوند و بسیاری‌ها از جمله گردشگران خارجی، از این مکان‌ها بازدید به عمل می‌آورند اما به نظر می‌رسد که این دو مکان به بازسازی و مرمت جدی نیازمند هستند.

در این میان، وحید قتالی، شهردار هرات از تلاش‌های دولت ترکیه در راستای بازسازی و مرمت آثار باستانی هرات تقدیر کرده است.

او گفت: " اداره شهرداری از طرح‌ها و تلاش‌های همکاران ترکی برای حفظ آبدات تاریخی استقبال می‌کند و تمام سعی خود را برای اجرای این طرح‌ها به خرج می‌دهد".

از سوی‌هم کارخانه کاشی‌سازی سنتی هرات که در داخل مسجد جامع این ولایت موقعیت دارد، در وضعیت نامناسب قرار دارد و امیدواری‌ها بر این است که دولت ترکیه برای احیای مجدد این کارخانه کاشی سازی تلاش جدی کند.

هرات به دلیل داشتن بیش از ۷۰۰ بنای تاریخی، یکی از ولایت‌های باستانی کشور شمرده می‌شود اما هم اکنون گزارش‌های وجود دارد که بسیاری از این بناهای تاریخی به مرمت و بازسازی جدی ضرورت دارند.

  • نسخه چاپی
  • اشتراک گذاری
  • ارسال به دوستان
  • ارسال نظر

نام

آدرس پست الکترونیک  

آدرس وب سایت

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری):

 = 9+3

نام شما (اجباری)  

پست الکترونیک شما (اجباری)  

پست الکترونیک دریافت کننده (اجباری)  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری)

 = 9+3