آخرین مطالب
کد مطلب: 6511
تاریخ انتشار: پنجشنبه 30 شهریور 1396

رئیس مؤسسه فرهنگی اکو از نمایشگاه هنر برای صلح دیدن کرد

رئیس مؤسسه فرهنگی اکو از نمایشگاه هنر برای صلح دیدن کرد
اخبار  - مراسم بزرگداشت روز جهانی صلح با حضور سفیران، رایزنان فرهنگی و فرهیختگان و هنرمندان برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی موسسه فرهنگی اکو، مراسم بزرگداشت روز جهانی صلح با حضور محمدمهدی مظاهری، رییس موسسه فرهنگی اکو، استرکیش لاروش، مدیر و نماینده دفتر منطقه‌ای یونسکو، محمد سریر رییس شورای عالی خانه هنرمندان ایران، مجید رجبی معمار، مدیرعامل خانه هنرمندان ایران و جمعی از سفرای کشورهای مختلف چهارشنبه ۲۲ شهریورماه 1396 در خانه هنرمندان ایران برگزار شد.

در ابتدای این مراسم رجبی معمار با اشاره به مفهوم صلح گفت: در روزگاران قدیم صلح در مقابل واژه جنگ به کار می‌رفت اما اکنون مفهوم صلح گسترش یافته است و شرایط آرام، بی‌دغدغه و خالی از کشمکش و ستیز را نیز در بر می‌گیرد. وقتی هنر در این وادی پا می‌گذارد رسالت مختلفی را بر دوش دارد. اول این که هنر می‌تواند کژی‌ها و پلیدی‌های ناشی از هرگونه ناآرامی از جمله جنگ را به تصویر بکشد تا اینکه عبرتی باشد برای آدمی که کمتر خشونت ورزد و تخریب کند.

در ادامه این مراسم استرکیش لاروش، مدیر و نماینده دفتر منطقه‌ای یونسکو در تهران گفت: بزرگداشت روز جهانی صلح در سراسر جهان در 21 سپامبر برگزار می‌شود و این روز تاریخ جهانی مشترکی را برای تمامی انسان‌ها فراهم می‌آورد تا ورای تفاوت‌ها به صلح متعهد شده و به ساختن فرهنگ صلح که در قلب فعالیت‌های یونسکو قرار دارد، یاری دهند.

او با بیان این مطلب که ما در یونسکو بر این باوریم که باید از طریق گفتمان و درک و اعتماد متقابل، در میان انسان‌ها همبستگی ایجاد کنیم گفت: آموزش، علوم، فرهنگ ابزارهای مهمی برای نزدیک‌تر ساختن بشر به یکدیگر هستند. موسیقی و هنر ابزار بی‌مانندی هستند که با شیوه‌ای قدرتمند و شخصی از مرزها فراتر رفته و انسان‌ها را در طول نسل‌ها، فرهنگ‌ها و جنسیت‌ها به هم پیوند می‌دهند.

اجرای موسیقی توسط گروه اینتر ارکستر تهران، تئاتر، اجرای موسیقی توسط گروه بنفش از دیگر بخش‌های این مراسم بود.

در بخش پایانی مراسم دیپلمات ها همراه با هنرمندان و دیگر شرکت کنندگان از نمایشگاه هنر برای صلح دیدن کردند.         

 

 

  • نسخه چاپی
  • اشتراک گذاری
  • ارسال به دوستان
  • ارسال نظر

نام

آدرس پست الکترونیک  

آدرس وب سایت

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری):

 = 6+3

نام شما (اجباری)  

پست الکترونیک شما (اجباری)  

پست الکترونیک دریافت کننده (اجباری)  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری)

 = 6+3