آخرین مطالب
کد مطلب: 6509
تاریخ انتشار: سه شنبه 28 شهریور 1396

ویژه برنامه های بزرگداشت روز جهانی صلح

ویژه برنامه های بزرگداشت روز جهانی صلح
اخبار  - در راستای ارج نهادن به گسترش فرهنگ صلح و دوستی بین ملل مختلف دنیا و اعلام پیام صلح طلبی مردم ایران به جهانیان ویژه برنامه هایی با حمایت و مشارکت موسسه فرهنگی اکو در مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد برگزار گردید.

این برنامه ها که حاصل چندین ماه تلاش و برنامه ریزی گروه های مختلف هنری و فرهنگی می باشد از تاریخ 23 شهریورماه به مدت یک هفته در این مجموعه برگزار می گردد و پس از آن با هماهنگی های آتی در سایر فضاهای فرهنگی و هنری داخلی و خارجی به اجرا و نمایش در خواهد آمد. شروع مراسم همراه بود با سخنرانی جناب آقای دکتر مظاهری ریاست محترم سازمان فرهنگی اکو ایشان در سخنانی ضمن اشاره به رویدادهای روز دنیا از جمله حوادث میانمار، ارج نهادن به فرهنگ والای صلح و پرهیز از خشونت توجه به آموزه های دینی و اسلامی را بهترین راه در حفظ آرامش و صلح و پرهیز از خشونت در بین ملتها دانستند. همچنین ایشان با اشاره به نقش سازمانهای همکاری بین کشورهای مختلف یکی از بهترین نمونه ها را سازمان اکو دانستند که با برقراری مناسبات اقتصادی و فرهنگی نقش بسیار مهمی در تقویت دوستی بین ملتها و بهره برداری از منافع مشترک ایفا می کنند. در ادامه برنامه محمد رضا کارگر مدیر کل موزه ها و اموال منقول فرهنگی تاریخی سازمان میراث نیز با اشاره به اهمیت توجه به میراث فرهنگی در راه جلوگیری از خشونت و جنگ و ایجاد دنیایی بهتر برای زندگی بر تقویت فضای همکاریخای بین المللی تاکید کردند. این برنامه همرا بود با چند سخنرانی دیگر از طرف بزرگان عرصه فرهنگ و هنر و چندین اجرای هنری که از آن جمله می توان به شاهنامه خوانی نقالان کوچک گروه سفیران صلح و دوستی و اجرای موسیقی صلح اشاره کرد.

در ادامه برنامه جناب آقای دکتر مظاهری از نمایشگاه پیام صلح گروه گودکان ایران - ایتالیا و هند دیدار نمودند و سپس با حضور در موزه پوشاک سلطنتی سعدآباد نمایشگاه جامه صلح آثار هنرمندان و طراحان لباس با موضوع اهمیت توجه به دوستی ملتها وپرهیز از خشونت توسط ایشان افتتاح گردید و همچنین پیام خود را برای این نمایشگاه در دفتر یادبود موزه یادداشت نمودند.

 

 

 

 

  • نسخه چاپی
  • اشتراک گذاری
  • ارسال به دوستان
  • ارسال نظر

نام

آدرس پست الکترونیک  

آدرس وب سایت

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری):

 = 8-4

نام شما (اجباری)  

پست الکترونیک شما (اجباری)  

پست الکترونیک دریافت کننده (اجباری)  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری)

 = 8-4