آخرین مطالب
کد مطلب: 6503
تاریخ انتشار: یکشنبه 26 شهریور 1396

کتابخانه تخصصی اکو

معرفی اکو  - هستۀ اصلی کتابخانۀ تخصصی مؤسسۀ فرهنگی اکو در سال 1377 در محل سابق مؤسسۀ فرهنگی اکو تشکیل شد. با تغییر نگرش ریاست محترم مؤسسۀ فرهنگی اکو، بنای فعلی کتابخانه، در یکم مهرماه سال 1395 به بهره‌برداری رسید.

کتابخانۀ تخصصی مؤسسۀ فرهنگی اکو باهدف حفاظت و نگهداری و در گام بعد، اطلاع‌رسانی میراث فرهنگی کشورهای عضو اکو، مجموعه‌ای غنی و گسترده از منابع گوناگون در زمینه‌های مختلف علوم و فنون و ادب را در خود گنجانده است و سعی دارد زمینۀ مساعدی برای پژوهش آثار مربوط به مطالعات ایران‌شناسی و شرق‌شناسی فراهم آورد.
هستۀ اصلی کتابخانۀ تخصصی مؤسسۀ فرهنگی اکو در سال 1377 در محل سابق مؤسسۀ فرهنگی اکو تشکیل شد. با تغییر نگرش ریاست محترم مؤسسۀ فرهنگی اکو، بنای فعلی کتابخانه، در یکم مهرماه سال 1395 به بهره‌برداری رسید. ادارۀ کتابخانه به‌صورت علمی مدنظر قرار گرفت تا هرچه بهتر و پربارتر در راستای پاسخگویی به نیازهای متخصصان و محققان قدم بردارد.
كتابخانه شامل بخش‌های تأمین و آماده‌سازی منابع، مرجع، مخازن و مخزن کتاب‌های نفیس می باشد.
بازیابی و جستجوی اطلاعات در کتابخانه از طریق نرم‌افزار سیمرغ صورت می‌پذیرد. از طریق این نرم‌افزار کلیۀ اطلاعات کتاب‌ها (لاتین و فارسی) و مجلات موجود در کتابخانه، به روش‌های مختلف جستجو (عنوان، موضوع و نویسنده) قابل‌ دستیابی است. كاربران با جستجوی منابع این امكان را دارند تا علاوه بر جستجوی مطالب خود از طریق پایگاه‌های داخلی یا اتصال به شبكۀ جهانی اینترنت به جدیدترین و روزآمدترین اطلاعات دسترسی پیدا کنند.
سیستم طبقه‌بندی منابع كتابخانه بر اساس نظام رده‌بندی كتابخانۀ كنگره (LC) مرتب شده است و سیستم قفسه بندی آن نیز به صورت باز می باشد. دامنۀ موضوعی منابع كتابخانه علوم سیاسی، روابط بین‌الملل، حقوق، تاریخ، جغرافیا، فلسفه، ایران‌شناسی، زبان‌های خارجی و علوم اجتماعی است و خدمات بخش شامل: امانت، تحویل و تمدید كتاب به‌صورت حضوری است.

در همین رابطه:
  • نسخه چاپی
  • اشتراک گذاری
  • ارسال به دوستان
  • ارسال نظر

نام

آدرس پست الکترونیک  

آدرس وب سایت

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری):

 = 7+3

نام شما (اجباری)  

پست الکترونیک شما (اجباری)  

پست الکترونیک دریافت کننده (اجباری)  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری)

 = 7+3