آخرین مطالب
کد مطلب: 6470
تاریخ انتشار: دوشنبه 9 مرداد 1396
در دیدار با سفیر اندونزی مطرح شد:

موسسه فرهنگی اکو و آ سه آن با یکدیگر همکاری خواهند کرد

موسسه فرهنگی اکو و آ سه آن با یکدیگر همکاری خواهند کرد
اخبار  - محمدمهدی مظاهری، رئیس موسسه فرهنگی اکو با اکتاوینو علیمودین، سفیر اندونزی در ایران، در محل این سفارت دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی موسسه فرهنگی اکو، محمدمهدی مظاهری در این دیدار با معرفی موسسه فرهنگی اکو و تشریح فعالیت های آن اظهار داشت: یکی از اولویت های موسسه فرهنگی اکو همکاری با دیگر سازمان های بین المللی در حوزه فرهنگ، هنر و ادبیات می باشد. امیدواریم با مساعدت دولت اندونزی که از بنیانگذاران آ سه آن است، موجبات همکاری های فرهنگی مشترک میان این دو نهاد بین المللی فراهم آید.

سفیر اندونزی در ایران نیز ضمن استقبال از همکاری های متقابل تاکید کرد که کشورهای آ سه آن بویژه اندونزی با اعضای اکو ارزش های مشترک بسیار دارند و تاثیر زبان فارسی در تاریخ و فرهنگ اندونزی مشهود است.

رئیس موسسه فرهنگی اکو با اشاره به اینکه امروز مسلمانان در سراسر دنیا چه در کشورهای منطقه اکو و چه اندونزی هر دو در مواجه با افراط گرایی دینی دچار لطمات متعدد شده اند، یکی از محورهای همکاری های متقابل را برگزاری میزگرد های مشترک علمی اندیشمندان منطقه اکو و اندونزی با موضوع مبارزه با تروریسم عنوان کرد.

همکاری در حوزه گردشگری، برگزاری نمایشگاه های هنری، فعالیت های پژوهشی در حوزه مشترکات اعتقادی و دینی و حضور متقابل طرفین در نشست های سازمانی سالانه یکدیگر از جمله محورهای مذاکره در خصوص همکاری های آتی فیمابین بود.

موسسه فرهنگی اکو یک نهاد بین المللی است که علاوه بر همکاری مشترک میان کشورهای عضو اکو، با دیگر کشورها نیز تعاملاتی در حوزه فرهنگ، هنر، ادب، علم و پژوهش را در دستور کار خود دارد.

 

 

  • نسخه چاپی
  • اشتراک گذاری
  • ارسال به دوستان
  • ارسال نظر

نام

آدرس پست الکترونیک  

آدرس وب سایت

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری):

 = 7+3

نام شما (اجباری)  

پست الکترونیک شما (اجباری)  

پست الکترونیک دریافت کننده (اجباری)  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری)

 = 7+3