آخرین مطالب
کد مطلب: 6434
تاریخ انتشار: پنجشنبه 18 خرداد 1396
مظاهری عنوان کرد:

افغانستان یکی از فعال ترین کشورها در موسسه فرهنگی اکو است

افغانستان یکی از فعال ترین کشورها در موسسه فرهنگی اکو است
اخبار > افغانستان  - رییس موسسه فرهنگی اکو با سفیر جمهوری افغانستان در ایران، دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی موسسه فرهنگی اکو، محمدمهدی مظاهری رییس این موسسه میزبان نصیر احمدنور سفیر جمهوری اسلامی افغانستان در تهران بود.

بنابراین گزارش، مظاهری ضمن تبریک ماه مبارک رمضان، فعالیت ها و همکاری های مشترک موسسه فرهنگی اکو با افغانستان را طی سالهای اخیر قابل توجه دانست و بیان کرد: افغانستان فعالیت های خوبی در برگزاری رویدادها در حوزه فرهنگ، هنر و ادبیات با موسسه فرهنگی اکو داشته است.

مظاهری در ادامه افزود: برگزاری چندین دوره شب شعر با عنوان آتش در چله، انتشار آثار نویسندگان افغان، برگزاری نمایشگاه خوشنویسی در افغانستان از جمله برنامه هایی است که تا کنون با همکاری افغانستان برگزار شده است.

نصیر احمدنور ضمن ابراز خرسندی از همکاری های صورت گرفته میان کشور افغانستان و موسسه فرهنگی اکو، بیان داشت: موفقیت های فرهنگی زمینه ساز موفقیت های اقتصادی و سیاسی میان کشورهای منطقه اکو خواهد بود.

سفیر افغانستان در تهران افزود: تلاش می کنیم که در آینده همکاری این کشور با اکو فرهنگی توسعه بیشتری یابد.

احمدنور بیان کرد: یکی از ثروت های کشور افغانستان، وجود معادن سنگ های زینتی و قیمتی است که با برگزاری نمایشگاهی از آثار خلق شده با این سنگ ها می توان یکی از زیبایی های افغانستان را به تصویر کشید.

وی در ادامه اعلام کرد: نمایشگاه صنایع دستی زنان مهاجر افغان، نمایشگاه آثار هنرمندان افغان و برگزاری مسابقات ورزشی از جمله فعالیت هایی است که آمادگی همکاری جهت برپایی آن را داریم.

موسسه فرهنگى اکو یک نهاد بین المللى و مقر اصلى آن در تهران است و با هدف تحکیم قرابت هاى فرهنگى، هنرى، پژوهشى، ادبی و ایجاد پیوندهاى معنوى و روابط دوستانه میان ملل کشورهاى عضو اکو از سال ١٩٩٥ فعالیت خود را آغاز کرده است.

 

 

 

  • نسخه چاپی
  • اشتراک گذاری
  • ارسال به دوستان
  • ارسال نظر

نام

آدرس پست الکترونیک  

آدرس وب سایت

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری):

 = 9+4

نام شما (اجباری)  

پست الکترونیک شما (اجباری)  

پست الکترونیک دریافت کننده (اجباری)  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری)

 = 9+4