آخرین مطالب
کد مطلب: 6413
تاریخ انتشار: دوشنبه 18 اردیبهشت 1396
در یونسکو مطرح شد

ثبت میراث ملموس و ناملموس کشورهای عضو اکو در یونسکو

ثبت میراث ملموس و ناملموس کشورهای عضو اکو در یونسکو
اخبار  - در دیدار رییس سازمان فرهنگی اکو با مدیر و نماینده دفتر منطقه ای یونسکو از گسترش همکاری های فرهنگی صحبت شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی موسسه فرهنگی اکو، محمدمهدی مظاهری رییس موسسه فرهنگی اکو با استر کیش لاروش مدیر و نماینده منطقه ای یونسکو در تهران دیدار و گفتگو کرد.

بنابراین گزارش، در این دیدار که در مقر یونسکو و به میزبانی لاروش برگزار شد، محمدمهدی مظاهری با بیان اهمیت جایگاه فرهنگ و گفتگوهای فرهنگی میان ملت ها، آمادگی موسسه فرهنگی اکو را در زمینه توسعه همکاری های مشترک با یونسکو اعلام کرد.

در ادامه این نشست مظاهری افزود: توجه خاص به میراث فرهنگی ملموس و ناملموس در زمینه های فرهنگ، هنر و ادبیات و ثبت میراث ناملموس، از جمله فعالیت هایی است که با همکاری یونسکو می تواند اثرات چشمگیری در منطقه اکو و معرفی آن به دیگر کشورها داشته باشد.

رییس موسسه فرهنگی اکو با تاکید بر برگزاری کارگاه های آموزشی، توجه خاص به میراث فرهنگی ناملموس، برگزاری رویدادهای ملی و مناسبتی کشورهای عضو اکو، توسعه فعالیت های مشترک ورزشی در حوزه های بین المللی و افزایش تعامل سازمانی میان یونسکو و موسسه فرهنگی اکو با تکیه بر اشتراکات موجود میان این دو نهاد، پیشنهاداتی را ارائه کرد.

لاروش نیز در ادامه این نشست، با اشاره به طیف گسترده فعالیت ها و رویدادها در حوزه فرهنگ و هنر که می توان به صورت مشترک میان کشورها برگزار کرد، آمادگی یونسکو را برای همکاری با موسسه فرهنگی اکو اعلام کرد.

مدیر و نماینده منطقه ای یونسکو در تهران، مستند سازی آثار میراث فرهنگی در منطقه و در امتداد جاده ابریشم، برگزاری جشنواره های لباس های سنتی، غذا، موسیقی و ورزش های سنتی مانند چوگان، پهلوانی و زورخانه ایی را از جمله فعالیت های مفیدی دانست که می توان به صورت مشترک برگزار کرد.

در پایان این نشست، لاروش با بیان این مطلب که در سال 2017 از طرح هایی با موضوع گفتگوی تمدن حمایت خواهیم کرد، افزود: امیدواریم با همکاری موسسه فرهنگی اکو بتوانیم فعالیت های یونسکو را در منطقه اکو گسترش دهیم.

موسسه فرهنگى اکو یک نهاد بین المللى و مقر اصلى آن در تهران است و با هدف تحکیم قرابت هاى فرهنگى، هنرى، پژوهشى، ادبی و ایجاد پیوندهاى معنوى و روابط دوستانه میان ملل کشورهاى عضو اکو از سال ١٩٩٥ فعالیت خود را آغاز کرده است.

 

 

  • نسخه چاپی
  • اشتراک گذاری
  • ارسال به دوستان
  • ارسال نظر

نام

آدرس پست الکترونیک  

آدرس وب سایت

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری):

 = 6+2

نام شما (اجباری)  

پست الکترونیک شما (اجباری)  

پست الکترونیک دریافت کننده (اجباری)  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری)

 = 6+2