آخرین مطالب
کد مطلب: 6401
تاریخ انتشار: چهارشنبه 30 فروردین 1396
عراقچی با رئیس مؤسسه فرهنگی اکو دیدار کرد

امکانات فرهنگی کشورهای منطقه اکو یک فرصت بسیار ارزشمند

امکانات فرهنگی کشورهای منطقه اکو یک فرصت بسیار ارزشمند
اخبار  - معاون وزیر خارجه در دیدار با رئیس موسسه اکو امکانات فرهنگی کشورهای منطقه اکو را یک فرصت بسیار ارزشمند دانست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مؤسسه فرهنگی اکو، سیدعباس عراقچی با حضور در این موسسه از نزدیک با فعالیت های انجام شده آشنا شد. در این دیدار محمد مهدی مظاهری رئیس این نهاد بین المللی امکانات موجود در موسسه و فعالیت های فرهنگی صورت گرفته را تشریح کرد.

بنابر این گزارش، معاون امور حقوقی و بین المللی وزارت امور خارجه ضمن ابراز خرسندی از حضور محمدمهدی مظاهری از کشور ایران به عنوان ریاست این دروه، بیان کرد: این مجموعه فرهنگی نه تنها برای کشورهای عضو اکو، بلکه برای تبادل فرهنگ میان سایر کشروهای جهان، یک فرصت ارزشمند است.

عراقچی همچنین گفت: یکی از فرصت ها و پتانسیل های موجود، بحث گردشگری است و در این خصوص وزارت امور خارجه و سفراء در کنار این نهاد بین المللی خواهند بود و تسهیل امور مربوط به تبادل توریست و معرفی اماکن گردشگری را در دستور کار قرار می دهیم.

وی در ادامه افزود: کشورهای منطقه اکو، وجود مؤسسه فرهنگی اکو را با چنین امکانات و پتانسیل هایی، غنیمت بدانند و وزارت امور خارجه در کنار این مؤسسه فرهنگی خواهد بود و حمایت های خود را افزایش خواهد داد.

معاون حقوقی وزیر امور خارجه ضمن ابراز خرسندی از وجود مشترکات فرهنگی خوبی که در میان کشورهای اکو وجود دارد اظهار داشت که این موسسه توانسته است این ظرفیت را خوبی اجرایی کند.

در پایان این نشست، سیدعباس عراقچی از گالری، کتابخانه تخصصی، آمفی تئاتر چند منظوره و دیگر امکانات این موسسه بازدید و از تلاش و محمدمهدی مظاهری طی پنج ماهه گذشته تقدیر و تشکر کرد.

موسسه فرهنگی بین المللی اکو که مقر اصلی آن در تهران است، با هدف تحکیم قرابت های فرهنگی پیوندهای معنوی و روابط دوستانه میان ملل کشورهای عضو از سال 1995 فعالیت خود را آغاز کرده است.

 

 

  • نسخه چاپی
  • اشتراک گذاری
  • ارسال به دوستان
  • ارسال نظر

نام

آدرس پست الکترونیک  

آدرس وب سایت

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری):

 = 7+2

نام شما (اجباری)  

پست الکترونیک شما (اجباری)  

پست الکترونیک دریافت کننده (اجباری)  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری)

 = 7+2