آخرین مطالب
کد مطلب: 6392
تاریخ انتشار: چهارشنبه 25 اسفند 1395
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی :

زیر ساخت روابط با ملت ها را فرهنگی و سپس اقتصادی می دانیم

زیر ساخت روابط با ملت ها را فرهنگی و سپس اقتصادی می دانیم
اخبار  - در آستانه سال نو و نوروز باستانی، میراث هزاران ساله ملت های اکو، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ، طی صبحانه کاری با رییس موسسه گفتگو کرد.

سید رضا صالحی امیری ، پس از بازدید از موسسه فرهنگی اکو در گفتگو با مرکز اطلاع رسانی این مجموعه گفت: ما زیر ساخت روابط را ابتدا فرهنگی می دانیم و بعد اقتصادی و از این منظر تلاش حداکثری ما باید در توسعه روابط فرهنگی، توسعه فرهنگی ، دیپلماسی فرهنگی ، تعامل فرهنگی و گفتگوی فرهنگی باشد که می تواند مسیر توسعه را برای ملت ها فراهم کند.

به گزارش مرکز" اطلاع رسانی موسسه فرهنگی اکو"، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ، ادامه داد: من با این مجموعه کاملا آشنا هستم و ساختار اکوفرهنگی را می شناسم و با توجه به سابقه مطالعات ، تدریس و تحقیقات سالیان، نسبت به توانایی های موسسه در توسعه روابط فرهنگی منطقه اکو آگاهم ، کتاب دیپلماسی فرهنگی در همین ارتباط تدوین شده است .

وی خاطرنشان کرد: حضور دکتر مظاهری انگیزه ای شد که من یک بار دیگر پس از مراسم معارفه ایشان در این موسسه برای بررسی برنامه های پیش روی در این موسسه حضور یابم.

صالحی امیری ، پیرامون برنامه های آینده وزارتخانه متبوع و موسسه فرهنگی اکو تصریح کرد: تلاش داریم در سال 96 برای توسعه مناسبات و تدیون برنامه های بیشتر قدم برداریم، زیرا روابط با کشورهای حوزه فارسی زبان و همسایگان ما برای ما از هرجهت از اولویت برخوردار است.

 

 

 

  • نسخه چاپی
  • اشتراک گذاری
  • ارسال به دوستان
  • ارسال نظر

نام

آدرس پست الکترونیک  

آدرس وب سایت

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری):

 = 7-3

نام شما (اجباری)  

پست الکترونیک شما (اجباری)  

پست الکترونیک دریافت کننده (اجباری)  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری)

 = 7-3