آخرین مطالب
کد مطلب: 6389
تاریخ انتشار: چهارشنبه 18 اسفند 1395
معاون کل سرپرست نهاد ریاست جمهوری :

نهاد ریاست جمهوری از فعالیت های موسسه فرهنگی اکو حمایت می کند

نهاد ریاست جمهوری از فعالیت های موسسه فرهنگی اکو حمایت می کند
اخبار  - مرتضی بانک معاون کل نهاد ریاست جمهوری، با حضور در موسسه فرهنگی اکو ضمن بازدید از این موسسه و نمایشگاه هنر متعالی با دکتر محمد مهدی مظاهری، دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش "مرکز اطلاع رسانی موسسه فرهنگی اکو"؛ وی با اشاره به حمایت نهاد ریاست جمهوری از این موسسه بین المللی و فعالیت های شاخص آن عنوان کرد: خوشبختی ما در این است که در منطقه‌ای زندگی می‌کنیم که از بزرگترین و گسترده‌ترین اشتراکات فرهنگی برخوردار است. این وجوه اشتراک، میراثی از نیاکان ماست که همواره پیام آور صلح، معنویت، دوستی و زندگی مسالمت آمیزبرای مردمان این منطقه بوده است و نهاد ریاست جمهوری به عنوان نهاد حاکمیتی از همه موسساتی که فعالیت های مردم نهاد دارند، حمایت خواهد کرد و موسسه فرهنگی اکو که یک سازمان فرهنگی است جایگاه عالی خود را دارد و نهاد ریاست جمهوری برای ارتقای این سازمان و انتقال فرهنگ منطقه به اقصی نقاط جهان ، کمک های مادی و معنوی خود را از این موسسه دریغ نخواهد کرد و از این ارتباط برای ارتقای موسسه استفاده و ارتباط خود را با این سازمان در بهترین شکل حفظ خواهد کرد.

وی در ادامه دیدار خود با دکتر مظاهری ضمن تقدیر و تشکر از حضور و عملکرد ایشان ، گفت: بسیار خرسندیم که این شخصیت برجسته علمی، سیاسی و فرهنگی با حضور شایسته خود در موسسه فرهنگی اکو سکان هدایت این موسسه را بر عهده گرفته اند.

معاون کل سرپرست نهاد ریاست جمهوری ،تصریح کرد : جای بسی خوشبختی است که مقر اصلی موسسه فرهنگی اکو در ایران واقع شده و این موسسه در تهران می تواند تمدن چندین هزارساله کشورهای منطقه را به همه دنیا انتقال دهد و خود بهترین راه برای انتقال این فرهنگ و تمدن به همه دنیاست و این موضوع نشان می دهد که ایران در تلاش خود برای توسعه سازمان اکو علاوه بر اهمیت به بخش اقتصاد، به فرهنگ نیز اهمیت بسیاری می دهد و اکو بیش از آنکه یک موسسه سیاسی و اقتصادی باشد یک موسسه فرهنگی است و زبان انتقال فرهنگ این منطقه از طریق ادب و هنر است و تاریخ، مردم شناسی، ادب، هنر و ... و توسعه تمدن و پیام صلح تا چه اندازه مورد توجه جمهوری اسلامی ایران است.

 

 

 

 

  • نسخه چاپی
  • اشتراک گذاری
  • ارسال به دوستان
  • ارسال نظر

نام

آدرس پست الکترونیک  

آدرس وب سایت

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری):

 = 7-1

نام شما (اجباری)  

پست الکترونیک شما (اجباری)  

پست الکترونیک دریافت کننده (اجباری)  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری)

 = 7-1