آخرین مطالب
کد مطلب: 6382
تاریخ انتشار: سه شنبه 10 اسفند 1395
معاون امور اروپا و آمریکا وزیر امور خارجه:

فعالیت های "موسسه فرهنگی اکو" بیش از پیش معرفی شود

فعالیت های
اخبار  - معاون امور اروپا و آمریکا وزیر امور خارجه ، برای نخستین بار از موسسه فرهنگی اکو بازدید و با رییس این موسسه محمد مهدی مظاهری ، پیرامون مسایل فرهنگی بین المللی گفتگو کرد.

مجید تخت روانچی ، پس از بازدید از موسسه فرهنگی اکو ضمن ابراز خرسندی از حضور در این موسسه گفت:  خوشحالم که فرصتی دست داد تا از نزدیک با فضای این موسسه و اهم فعالیت های انجام شده در آن آشنا شوم.  پیش از این اصلا تصورم بر این نبود که چنین فضای مناسب و قابل توجهی برای انجام امور فرهنگی منطقه اکو توسط همکاران این موسسه فراهم شده است. وی در همین ارتباط از فعالیت های ریاست موسسه در این دوره کوتاه ، تقدیر و تجلیل کرد.

  در این دیدار طی تفاهم نامه ای با دکتر محمدمهدی مظاهری ، مقرر شد رایزنان فرهنگی ایران به عنوان سفرای فرهنگی در مراسم دیپلماتیک با اروپاییان حضور داشته و متقابلا رایزنان فرهنگی اروپایی برای اطلاع از رویدادهای فرهنگی اکو با این موسسه فرهنگی ارتباط نزدیک و موثر برقرار نمایند. همچنین مقررر شد ، برای مراسم (15 مارس ، سالگرد تاسیس موسه فرهنگی اکو - ECI Day  ) از سفرای کشورهای اروپایی حاضر در ایران به عنوان مهمان ویژه مراسم دعوت به عمل آید و در این مراسم شرکت نمایند.

تخت روانچی، ازفضای فراهم شده برای انجام امور فرهنگی، سالن همایش ها، کتابخانه و مرکز پژوهش ها، تالارها  و نیز از وجود فضای رسمی و حرفه ای  نگارخانه "دیپلمات" برای برپایی نمایشگاه ، ابراز خرسندی کرد و گفت: بنای این مجموعه و برنامه هایی که در آن اجرا می شود و توانمندی برنامه های در نظر گرفته شده آتی ، برنامه های بسیار مناسب و فضای بسیار امن و قابل تاملی برای انجام پروژه هایی برای همگرایی ملت ها در محیط فرهنگی و استفاده از این محیط برای رسیدن به اهداف عالیه "موسسه فرهنگی اکو"  و جدای از آن صدور "فرهنگ ایرانی اسلامی" ما به کشورهای منطقه است.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی " موسسه فرهنگی اکو"،  این دیپلمات ارشد وزارت خارجه ،تاکید کرد:  برای رسیدن به این اهداف عالیه مهمترین نکته درباره موسسه "معرفی آن از طریق ابزار مختلف و رسانه ها" به مردم منظقه است، بدون معرفی اقدامات این موسسه از نظرها پنهان خواهد ماند، حیف است این همه تلاش و ظرفیت انجام امور فرهنگی از انظار پنهان بماند.

وی در ارتباط با نحوه همکاری متقابل موسسه فرهنگی اکو و وزارت خارجه ، خاطر نشان کرد: بسیاری از سفارت خانه های حاضر در جمهوری اسلامی ایران، خارج از منطقه اکو ، به وزارتخانه برای انجام امور فرهنگی مشترک ، بین ایران و کشور متبوع خود و حتی کشورهای حوزه منطقه اکو،مراجعه می کنند  که حالا با وجود این طرفیت در موسسه ما می توانیم از طریق معرفی آنها به این "موسسه  فرهنگی اکو"، فرصتی را برای انجام امور فرهنگی و همگرایی هرچه بیشتر بین ملت های منطقه اکو و غیر از اکو فراهم آوریم تا فرهنگ ها را به هم نزدیک کرده و در مسیر صلح و آرامش گام برداریم. وی از سوی وزارت خارجه برای هرگونه همکاری حرفه ای با "موسسه فرهنگی اکو "در هر زمینه ای قول مساعدت داد.

 

 

  • نسخه چاپی
  • اشتراک گذاری
  • ارسال به دوستان
  • ارسال نظر

نام

آدرس پست الکترونیک  

آدرس وب سایت

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری):

 = 6-3

نام شما (اجباری)  

پست الکترونیک شما (اجباری)  

پست الکترونیک دریافت کننده (اجباری)  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری)

 = 6-3