آخرین مطالب
کد مطلب: 6381
تاریخ انتشار: سه شنبه 10 اسفند 1395
رییس موسسه فرهنگی اکو در دیدار با سفیر ازبکستان مطرح کرد :

ازبکستان موزه زنده منطقه اکو

ازبکستان موزه زنده منطقه اکو
اخبار > ازبکستان  - با هدف تحکیم روابط دوستی و ارایه نقطه نظرات فرهنگی و بررسی شرایط همکاری بیش از پبش، رییس موسسه فرهنگی اکو با سفیر ازبکستان در محل سفارت این کشور در تهران دیدار کرد.

در این دیدار رییس موسسه اکو با توجه به ظرفیت های فراوان ازبکستان در عرصه های مختلف، از جمله گردشگری، ورزش، موسیقی، آثار باستانی، فرهنگ و هنر، این کشور را در حوزه اکو بسیار مهم ارزیابی و بر اهمیت پیوستن این کشور به عنوان عضو اصلی در موسسه فرهنگی اکو تاکید کرد.

وی در ادامه ا افزود: ازبکستان با دارا بودن آثار فراوان و ارزشمند تاریخی و تمدنی موزه زنده منطقه محسوب می گردد و جا دارد این کشور به عنوان قطب گردشگری کشور های اکو معرفی شود.

به گزارش "مرکز اطلاع رسانی موسسه فرهنگی اکو"، مشاور وزیر امور خارجه، دکتر مظاهری در ادامه با اشاره به برگزاری مراسم مختلف فرهنگی در ازبکستان برای مشارکت در برگزاری جشنواره موسیقی "ترانه های شرق" (در شهر سمرقند)،که در سال 2017 برگزار خواهد شد ، اظهار تمایل و اعلام آمادگی کرد.

 

امیدواریم در دوره ریاست جدید روابط ازبکستان با اعضای اکو توسعه بیشتری پیدا کند

 

در ادامه این نشست، بهادر عبد الله اف، سفیر ازبکستان در تهران، تاریخ مشترک ملل منطقه را فرصت مغتنم در امور فرهنگی برشمرد و آمادگی سفارت متبوع خود را جهت هرگونه همکاری در امر اجرایی شدن این برنامه ها و پیشنهادات سازنده اعلام کرد.

وی با ابراز امیدواری برای گسترش روابط میان سفارت و موسسه در دوران ریاست رئیس جدید مؤسسه، گفت: اقدام برای دعوت از مهمانان ازبک جهت حضور در برنامه‌های فرهنگی مؤسسه، ارائه اطلاعاتی در خصوص دانشگاههایی در تاشکند، سمرقند و بخارا که با دارا بودن دپارتمان زبان و ادبیات فارسی، به الفبای فارسی تدریس می‌کنند (مانند دانشگاه شرق‌شناسی تاشکند) میتواند اصلی ترین تعامل سفارت ازبکستان با موسسه فرهنگی اکو باشد.

سفیر ازبکستان در پایان این گفتگوی صمیمانه خود با رییس "موسسه فرهنگی اکو"، جهت همکاری برای اعزام دانشجویان و اساتید رشته‌ شرق شناسی به ایران و کمک به آنها در استفاده میدانی از زبان فارسی و شرکت در کنفرانس‌های علمی درخواست کمک کرد.

همچنین ، وی از دکتر مظاهری به عنوان یکی از اساتید برجسته دانشگاهی، برای سفر به ازبکستان و دیدار از دانشگاه شرق‌شناسی و موزه هنر تیموری تاشکند، دعوت رسمی به عمل آورد و گفت: کمک موسسه اکو برای راه‌اندازی خطوط مستقیم پرواز میان تهران و تاشکند در راستای تقویت گردشگری ازبکستان قدم بسیار مهمی برای گسترش ارتباطات فی مابین خواهد بود.

 

 

 

  • نسخه چاپی
  • اشتراک گذاری
  • ارسال به دوستان
  • ارسال نظر

نام

آدرس پست الکترونیک  

آدرس وب سایت

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری):

 = 8+1

نام شما (اجباری)  

پست الکترونیک شما (اجباری)  

پست الکترونیک دریافت کننده (اجباری)  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری)

 = 8+1