آخرین مطالب
کد مطلب: 6377
تاریخ انتشار: دوشنبه 2 اسفند 1395

نشان عالی اکو" باید به فرهیختگان و نخبگان اهدا شود

نشان عالی اکو
اخبار  - دکتر محمد مهدی مظاهری، رئیس موسسه فرهنگی اکو با جمعی از مدیران و مسئولان سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار که در روز سه شنبه، 12 بهمن ماه سال 1395 در مقر موسسه فرهنگی اکو برگزار شد، جمعی از روسای سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، از جمله دکتر قهرمان سلیمانی، معاون پژوهشی و آموزشی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، ربانی، رییس مرکز مطالعات فرهنگی بین المللی و ...حضور داشتند.

در این نشست دکتر مظاهری دانشگاه را هسته اصلی هر جامعه عنوان کرد و گفت: توجه به دانشگاه می تواند در تصمیمات و برنامه های سازنده و مفید موسسه با سایر نهاد ها کارساز باشد.

وی تقویت و تحکیم روابط میان دانشگاه های 10 کشور عضو اکو را فرصتی مغتنم و مساعد در این عرصه دانست و گفت: در شرایط کنونی که جهان درگیر مناقشه و اختلافات فراوان است تنها خرد جمعی قادر خواهد بود بشر را از دغدغه های فکری و ذهنی نجات بدهد و موسسه فرهنگی اکو با تکیه بر این مقوله آمادگی همکاری با هر نهاد و سازمان و موسسه ها، از جمله سازمان فرهنگ و ارتباطات را دارد.

وی همچنین به " نشان عالی اکو" اشاره کرد و و گفت: این نشان باید به فرهیختگان و نخبگان زحمتکش و پرتلاش اهدا شود.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی "موسسه فرهنگی اکو"، در ادامه دکتر قهرمان سلیمانی، معاون پژوهشی و آموزشی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به افزایش درصد بورسیه در دانشگاه های ایران و اقزایش اعطای بورسیه دانشگاه ها به دانشجویان غیر ایرانی و شناسایی کانون های تمدنی در منطقه اشاره کرد و گفت: چاپ کتاب های آیینه (دوزبانه) با زبان های رایج منطقه، برگزاری برنامه های مشترک مفاخر و مشاهیر منطقه، تشکیل کارگروه های گفتگوی فرهنگی، ایرانشناسی، و شناسایی بیشتر دیگر اعضای اکو، برگزاری کارگاه های بین المللی فرهنگی و هنری می تواند در دستور کار مشترک موسسه فرهنگی اکو و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی قرار گیرد.

 

 

 

  • نسخه چاپی
  • اشتراک گذاری
  • ارسال به دوستان
  • ارسال نظر

نام

آدرس پست الکترونیک  

آدرس وب سایت

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری):

 = 7+3

نام شما (اجباری)  

پست الکترونیک شما (اجباری)  

پست الکترونیک دریافت کننده (اجباری)  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری)

 = 7+3