آخرین مطالب
کد مطلب: 6372
تاریخ انتشار: دوشنبه 2 اسفند 1395
سفیر پاکستان در بازدید از موسسه اکو عنوان کرد:

اشتراکات فرهنگی اعضای اکو برگ برنده روابط دیپلماتیک

اشتراکات فرهنگی اعضای اکو برگ برنده روابط دیپلماتیک
اخبار > پاکستان  - آصف علی خان دورانی، سفیر جمهوری اسلامی پاکستان در ایران ضمن بازدید از موسسه اکو با محمد مهدی مظاهری رییس این نهاد فرهنگی دیدار و گفتگو کرد.

وی ضمن بررسی مسایل روز فرهنگی ، از فعالیت های ریاست موسسه اکو تجللی کرد و گفت: پاکستان و کشورهای منطقه اکو و بخضصوص ایران از روابط سیاسی و دیپلماتیک بسیار خوبی برخوردارند اما بنا به دلایل گوناگون، ظرفیت ها و پتانسیل های اقتصادی و تجاری و نیز فرهنگی موجود میان دو کشور، آن گونه که باید شکوفا نشده است.

به گزارش "مرکز اطلاع رسانی موسسه فرهنگی اکو"، دورانی، در خصوص همکاری های متقابل میان موسسه فرهنگی اکو و جمهوری اسلامی پاکستان اظهار داشت: " ما در هر زمینه ای می توانیم همکاری های متقابل داشته باشیم. بخصوص در حوزه هنر و به ویژه خوشنویسی، ما مشترکات زیادی داریم همچنین از دیگر حوزه های همکاری می توان به هنرهای نقاشی، مجسمه سازی و فرش اشاره کرد."

گفتنی است پاکستان از جمله اعضای اصلی موسس سازمان اکو می باشد که همواره در فعالیت های موسسه اکو مشارکت داشته است. قدمت پاکستان با عنایت آثار به جا مانده از تمدن دره سند در موهنجودارو و هاراپا و سایر کاوش‌های باستان شناسانه دست کم به 2500 سال پیش از میلاد مسیح می‌رسد. در حقیقت تاریخ پاکستان از تاریخ شبه قاره هند جدا نیست و هر زمان در خصوص تاریخ پاکستان صحبت شود، بی‌شک نام تمدن دره سند، آمدن آریایی‌ها به این منطقه و بخشی از تاریخ باستان هند ناگزیر در سر فصل تاریخ پاکستان نیز قرار می‌گیرد و چیزی که به جغرافیای فعلی و سرزمین کنونی پاکستان مربوط است سیر تحولات و فراز و نشیب‌های 69 ساله اخیر این کشور همسایه، از مقطع جدایی از هند است که این کشور را با تحولات منطقه اکو پیوند داده است.

 

 

 

  • نسخه چاپی
  • اشتراک گذاری
  • ارسال به دوستان
  • ارسال نظر

نام

آدرس پست الکترونیک  

آدرس وب سایت

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری):

 = 8-3

نام شما (اجباری)  

پست الکترونیک شما (اجباری)  

پست الکترونیک دریافت کننده (اجباری)  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری)

 = 8-3