آخرین مطالب
کد مطلب: 6371
تاریخ انتشار: پنجشنبه 28 بهمن 1395
مدیر عامل خبرگزاری ایرنا:

موسسه فرهنگی اکو فرصتی ارزشمند برای تبادل اندیشه ها در سطح منطقه است

موسسه فرهنگی اکو فرصتی ارزشمند برای تبادل اندیشه ها در سطح منطقه است
اخبار  - محمدخدادی، مدیر عامل خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی (ایرنا) با محمد مهدی مظاهری، رئیس موسسه فرهنگی اکو پنجشنبه 21 بهمن 1395دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار ، طرفین زمینه های همکاری مشترک را مورد بحث و بررسی قرار دادند که بزودی در قالب یادداشت تفاهم همکاری متقابل میان طرفین نهایی و به امضا خواهد رسید. بر این اساس، در جهت آگاهی بخشی عمومی و اطلاع رسانی در خصوص موسسه فرهنگی اکو و فعالیت های آن در سطح منطقه، همچنین معرفی هر یک از کشورهای عضو اکو و ظرفیت های آنها در حوزه های فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی، نشست هایی با حضور مدیران موسسه فرهنگی اکو و سفرای اکو در ایران با همکاری خبرگزاری ایرنا برگزار خواهد شد.

به گزارش "موسسه فرهنگی اکو"، در این نشست، رئیس موسسه فرهنگی اکو خبرگزاری ایرنا را یکی از نهادهای اطلاع رسانی حائز اهمیت منطقه اکو توصیف کرد که با در اختیار داشتن نمایندگی های متعدد در سطح منطقه، به خوبی اخبار وقایع و رویدادهای کشورهای عضو اکو را پوشش می دهد.

وی آگاهی بخشی عمومی را از اهداف عالیه موسسه فرهنگی اکو خواند که مشارکت خبرگزاری ایرنا در تحقق مطلوب آن اثر بخش خواهد بود.

خدادی نیز در ارزیابی موسسه فرهنگی اکو و فعالیت های آن گفت: " موسسه فرهنگی اکو فرصت بسیار ارزشمندی برای تبادل اندیشه ها در سطح منطقه فراهم کرده است. موسسه فرهنگی اکو قادر است با گسترش مناسبات فرهنگی میان کشورهای عضو در تحکیم ثبات و آرامش در منطقه اثر گذار باشد به نحوی که ملل منطقه در زندگی اجتماعی خود این احساس آرامش را تجربه کنند. بستر هر گونه پیشرفت و تحولی در جوامع، توسعه فرهنگی است. لازم است که کشورهای منطقه از ظرفیت های فرهنگی خویش، شناخت بهتری داشته باشند. "

وی در خصوص مشارکت طرفین در همکاری های منطقه ای اظهار داشت: " بستر هر نوع ارتباط موثر برای همکاری، اطلاعات است. در تبادل اطلاعات است که طرف های همکاری از یکدیگر شناخت پیدا می کنند و این شناخت منجر به کشف نقاط اشتراک و منافع مشترک می گردد و در نهایت همکاری جامه عمل می پوشد. بر این اساس، تبادل اطلاعات میان کشورهای منطقه اگر به نحو صحیح صورت پذیرد، همکاری های منطقه ای افزایش خواهد یافت. این مهم تنها از طریق برقراری ارتباط میان خبرگزاری های رسمی کشورهای منطقه می تواند محقق گردد که در این رابطه همکاری های متقابل خبرگزاری ایرنا و موسسه فرهنگی اکو قطعا مثمر ثمر خواهد بود."

مدیر عامل خبرگزاری ایرنا در پایان ضمن بازدید از نمایشگاه هنر متعالی که در گالری دیپلماتیک موسسه برپا بود، با امضای دفتر یادبود موسسه فرهنگی اکو و تقدیر از فعالیت های ارزشمند آن، این جمله را به یادگار نوشت: "هنر فرصت تبادل اندیشه در مسیر تعالی است."

 

 

  • نسخه چاپی
  • اشتراک گذاری
  • ارسال به دوستان
  • ارسال نظر

نام

آدرس پست الکترونیک  

آدرس وب سایت

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری):

 = 5-3

نام شما (اجباری)  

پست الکترونیک شما (اجباری)  

پست الکترونیک دریافت کننده (اجباری)  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری)

 = 5-3