آخرین مطالب
کد مطلب: 6370
تاریخ انتشار: پنجشنبه 28 بهمن 1395
وزیر راه و شهر سازی عنوان کرد:

رویکرد تمدنی عامل نزدیکی کشورهای عضو اکو

رویکرد تمدنی عامل نزدیکی کشورهای عضو اکو
اخبار  - توسعه در منطقه اکو نیاز به محوری دارد که ملل منطقه حول آن با یکدیگر پیوند داده شوند و آنچه که می تواند کشورهای این منطقه را بهم نزدیک سازد، رویکرد تمدنی است.

دکتر عباس آخوندی، وزیر راه و شهر سازی ، از موسسه فرهنگی اکو بازدید و با دکتر محمد مهدی مظاهری ، رییس موسسه دیدار و گفتگو کرد. وی در آیین گشایش نمایشگاه شاهکارهای هنر سنتی با عنوان " هنر متعالی" در گالری دیپلماتیک موسسه فرهنگی اکو، اظهار داشت: حتی پیشرفت های اقتصادی و دستیابی به ثبات و امنیت نیز در سای "رویکر تمدنی" میسر خواهند بود. تمدن کهنی که میان همه ملت های منطقه مشترک است و با تکیه بر همین اشتراکات، اتفاقات بزرگی می تواند، رخ دهند."

به گزارش  "موسسه فرهنگی اکو"، وی همچنین در خصوص همکاری های منطقه ای وزارت راه و شهر سازی و موسسه فرهنگی اکو چنین عنوان کرد: "معتقدم فرهنگ در تار و پود تمام فعالیت ها جاری است، شهر هم از دیدگاه من فقط فضایی با تعریف کاربری خاص نیست بلکه یک سازمان اجتماعی است. بنابراین در بسیاری از رویدادهای شهر می توانیم همکاری های مشترکی داشته باشیم."

وزیر راه و شهرسازی در بخشی از صحبت‌هایش به لزوم خریدن آثار هنری اشاره کرد و گفت: در روزگار کنونی متاسفانه دستگاه‌ها و موسسه‌های اداری ما از روح، معنا و مفهوم تهی شده‌اند و نوعی مدرنیته تهی و بی معنی بودن بر آن‌ها حاکم شده است. در این شرایط، داشتن آثار هنری اصیل ایرانی که اصالت وجودی و عمق فرهنگ ایرانی را مدام بر ما یادآوری کند، لازم و ضروری است.

آخوندی ، همچنین بیان کرد: از نظر قانونی با توجه به ظرفیت‌های پیش‌بینی‌شده در قوانین و مقررات، دستگاه‌های دولتی اجازه دارند بخشی از بودجه خود را به خرید آثار هنری اختصاص دهند، اما متاسفانه از این موضوع غفلت شده و این حوزه دچار بی‌توجهی شده و در دستور کار قرار نگرفته است. چنانچه به این موضوع توجه شود و خرید آثار هنری در دستور کار مدیران دستگاه‌های دولتی قرار گیرد، با توجه به ظرفیت قانونی موجود خرید آثار هنری به آسانی انجام می‌شود.

وزیر راه ،در پایان گفت: باید برنامه‌ریزی کنیم تا هنر را به متن جامعه و درون مردم ببریم. در حال حاضر پرداختن به مقوله فرهنگ و هنر دغدغه قشری محدود و خاص در بخش کوچکی از جامعه است و این موضوع باید به کل جامعه تسری پیدا کند. یکی از راهکارهای موجود برای ارائه عمومی و گسترش دسترسی عموم به هنر استفاده از رسانه‌های نوین و جدید است.

 

 

 

  • نسخه چاپی
  • اشتراک گذاری
  • ارسال به دوستان
  • ارسال نظر

نام

آدرس پست الکترونیک  

آدرس وب سایت

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری):

 = 8-2

نام شما (اجباری)  

پست الکترونیک شما (اجباری)  

پست الکترونیک دریافت کننده (اجباری)  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری)

 = 8-2