آخرین مطالب
کد مطلب: 6368
تاریخ انتشار: پنجشنبه 28 بهمن 1395
علی مرادخانی، معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در بازدید از نمایشگاه پروژۀ جهانی هنر متعالی:

هنر از داشته­ های متعالی بشر است و هنر به ما هو، هنر متعالی است

هنر از داشته­ های متعالی بشر است و هنر به ما هو، هنر متعالی است
اخبار  - معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پس از دیدار و گفتگو با دکتر محمدمهدی مظاهری، رئیس مؤسسۀ فرهنگی اکو در محل مؤسسه، مراتب قدردانی خود را از اقدامات سازندۀ ایشان در جهت رشد و تعالی فرهنگ و هنر بیان داشت.

مرادخانی با ابراز خرسندی از نحوۀ برگزاری این نمایشگاه در مؤسسۀ فرهنگی اکو گفت: هنر از داشته های متعالی بشر است و هنر به ما هو، از این ویژگی برخوردار است. وی افزود در میان هنرهای سنتی، هنر خوشنویسی هنر قدسی است؛ زیرا تجلی بخش و جلادهندۀ روح و روان بشر است و با معانی و مفاهیم متعالی مرتبط می باشد و بسیاری از آثار ارزشمند دینی و عرفانی ما به واسطۀ این هنر ماندگار، توسط هنرمندان خوشنویس به زیور طبع آراسته شده اند.

وی افزود خوشبختانه این نمایشگاه هم به لحاظ محتوا و هم به لحاظ کارکرد و هنرمندانی که انتخاب شده اند، در سطح بسیار عالی برگزار شده است و با توجه به اینکه آثار به نمایش درآمده در این نمایشگاه از خود هنرمند دریافت شده اند و هنرمند به طور مستقیم از عواید حاصل از فروش آثارش بهره مند می شود، به نظر بنده موفق تر از نمایشگاه های دیگر می باشد و با این نگاه، ما هم در بخش دولتی قطعاً حمایت های لازم را انجام خواهیم داد و امیدواریم این حرکت که به واسطۀ پروژۀ هنر متعالی شکل گرفته است ادامه دار باشد تا مردم از چنین نمایشگاه هایی بیشتر بهره مند شوند.

ایشان در خاتمه ضمن تشکر از مؤسسۀ فرهنگی اکو که فرصت برگزاری نمایشگاه را در چنین سطحی ایجاد کرده است، از هنرمندان و برگزارکنندگان نمایشگاه قدردانی کرد و خاطرنشان ساخت باید بتوانیم زمینه ساز فعالیت های بیشتر این مجموعه در حوزۀ هنرهای سنتی ایران در سطح بین الملل باشیم.

همچنین محمدرضا پورمعین، دبیر شورای راهبردی قرآن مناطق آزاد کشور، در بازدید از نمایشگاه آثار اساتید برجستۀ هنرهای سنتی ایران گفت: دیدن این آثار روح انسان را تعالی می بخشد. به نظر من توفیق هنر متعالی توسط خداوند متعال تضمین شده و آثارش به دست هنرمندان به عینیت می رسد.

وی افزود باید هنرهای سنتی ایران جدی تر مورد توجه قرار گیرد تا بتوان از تأثیرگذاری بیش­ازحد هنرهای مدرن و جایگزین کردن آن با هنرهای سنتی جلوگیری نمود؛ زیرا بخشی از هویت تاریخی و فرهنگی این سرزمین در هنرهای سنتی تجلی یافته است. 

 

 

  • نسخه چاپی
  • اشتراک گذاری
  • ارسال به دوستان
  • ارسال نظر

نام

آدرس پست الکترونیک  

آدرس وب سایت

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری):

 = 6+2

نام شما (اجباری)  

پست الکترونیک شما (اجباری)  

پست الکترونیک دریافت کننده (اجباری)  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری)

 = 6+2