آخرین مطالب
کد مطلب: 6363
تاریخ انتشار: پنجشنبه 21 بهمن 1395

دیدار رئیس موسسه فرهنگی اکو با سفیر قزاقستان در ایران

دیدار رئیس موسسه فرهنگی اکو با سفیر قزاقستان در ایران
اخبار > قزاقستان  - دکتر محمد مهدی مظاهری؛ رئیس موسسه فرهنگی اکو با بغداد امری اف، سفیر قزاقستان در ایران روز دوشنبه 11 بهمن 1395 دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار، دکتر مظاهری به تشریح فعالیت های موسسه فرهنگی اکو و اهداف آن پرداخت و اظهار داشت: "رسالت موسسه، توسعه روابط فرهنگی بین کشورهای اکو است که تنها با مشارکت حداکثری و همکاری همه کشورهای منطقه تحقق می یابد."

رئیس موسسه فرهنگی اکو با تاکید بر استفاده از ظرفیت های موجود در جهت گسترش مناسبات طرفین افزود:" موسسه فرهنگی اکو علاقمند به همکاری با موسسات فرهنگی هنری، ادبی و علمی همه کشورها در اجرای برنامه های مشترک می باشد. همکاری های دانشگاهی و پژوهشی در حوزه خاورشناسی، برگزاری جشنواره های بین المللی فیلم و موسیقی و رقابت های ورزشی می توانند از جمله فعالیت های مشترک فیمابین با قزاقستان باشند."

وی در ادامه با اشاره به اقداماتی که موسسه در راستای اعتلای فرهنگ و هنر قزاقستان انجام داده است، ابراز امیدواری کرد موسسه در آینده از مشارکت بیشتر فرهیختگان و مشاهیر قزاق در فعالیت های خود بهره مند شود.

سفیر قزاقستان در ایران نیز ضمن تبریک انتصاب رئیس جدید موسسه فرهنگی اکو، از فعالیت های ارزنده موسسه فرهنگی اکو در راستای ترویج فرهنگ و هنر قزاقستان قدردانی کرد.

بغداد امری اف با اظهار تمایل برای الحاق کامل قزاقستان به موسسه فرهنگی اکو، اظهار امیدواری کرد که زمینه های تحکیم روابط فرهنگی میان طرفین بیش از پیش فراهم آید.

وی ضمن استقبال از پیشنهادات همکاری موسسه فرهنگی اکو افزود: ظرفیت های زیادی برای فعالیت های مشترک وجود دارد که امیدواریم بزودی محقق شود.

سفیر قزاقستان با اشاره به ظرفیت های گردشگری کشور متبوعش و برگزاری نمایشگاه های متعدد در این حوزه، خواستار همکاری های مشترک با موسسه فرهنگی اکو در این زمینه شد.

وی در پایان برای موسسه فرهنگی اکو در فصل نوین فعالیت های خود آرزوی موفقیت و کامیابی کرد.

 

 

 

  • نسخه چاپی
  • اشتراک گذاری
  • ارسال به دوستان
  • ارسال نظر

نام

آدرس پست الکترونیک  

آدرس وب سایت

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری):

 = 9+2

نام شما (اجباری)  

پست الکترونیک شما (اجباری)  

پست الکترونیک دریافت کننده (اجباری)  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری)

 = 9+2