آخرین مطالب
کد مطلب: 6361
تاریخ انتشار: پنجشنبه 21 بهمن 1395

ملاقات سفیر تاجیکستان با رئیس موسسه فرهنگی اکو

ملاقات سفیر تاجیکستان  با رئیس موسسه فرهنگی اکو
اخبار > تاجیکستان  - نعمت الله امام زاده، سفیر تاجیکستان در ایران سه شنبه 12 بهمن 1395در موسسه فرهنگی اکو به دیدار دکتر محمد مهدی مظاهری، رئیس موسسه فرهنگی اکو آمد.

در این دیدار، رئیس موسسه فرهنگی اکو با اشاره به سابقه همکاری های نزدیک طرفین، ابراز امیدواری نمود با توجه ظرفیت های موجود، این همکاری ها بیش از پیش گسترش یابد.

دکتر مظاهری با اعلام آمادگی موسسه در جهت انجام فعالیت های مشترک با تاجیکستان، برگزاری نمایشگاه های فرهنگی، هنری و بزرگداشت مشاهیر فرهنگ و ادب تاجیکستان را از جمله زمینه های همکاری فیمابین توصیف کرد.

وی با تاکید بر اهمیت موزه ها در حفظ میراث فرهنگی مشترک منطقه اکو، تاسیس اتحادیه موزه های کشورهای عضو اکو را یکی از ضروریات همکاری های فرهنگی در منطقه خواند که نیازمند مشارکت تمام اعضای سازمان اکو می باشد.

سفیر تاجیکستان در ایران نیز ضمن قدردانی از فعالیت های موسسه فرهنگی اکو در جهت معرفی فرهنگ و هنر تاجیکستان، اظهار داشت: " اکنون فرصت مغتنمی است تا همکاری های نوینی میان طرفین محقق شود."

وی در ادامه با اشاره به پیشنهاد تاجیکستان برای نامگذاری سال های 2028-2018 با عنوان دهه بین المللی " آب برای توسعه پایدار" و تصویب آن در مجمع عمومی سازمان ملل متحد، ابراز امیدواری کرد تاجیکستان و موسسه فرهنگی اکو بتوانند برنامه فرهنگی مشترکی در این خصوص برگزار نمایند.

در ادامه سفیر تاجیکستان با بازدید از مقر موسسه فرهنگی اکو و ظرفیت ها و امکانات جدید آن، تلاش های موسسه فرهنگی اکو را در جهت گسترش مناسبات فرهنگی در منطقه شایان تقدیر دانست و یادداشتی در دفتر یادبود موسسه به یادگار گذاشت.

 

گفتگو با سفیر جمهوری تاجیکستان در ایرانسفیر جمهوری تاجیکستان در ایران روز سه شنبه 12 بهمن 1395 با رئیس موسسه فرهنگی اکو ملاقات کرد و از بخش های مختلف موسسه بازدید نمود. گفتگوی وی با روابط عمومی موسسه در پی می آید:

س: موسسه فرهنگی اکو مایل است در عمل به رسالت خویش در جهت توسعه روابط فرهنگی، فعالیت های خود را در سطح داخلی و بین المللی گسترش دهد. با عنایت به اینکه شما نیز از دوستداران فرهنگ و امور فرهنگی می باشید، در این راستا چه همکاری های متقابلی می توانیم داشته باشیم؟

پ: گر چه همکاری های متقابل میان کشورهای منطقه از گذشته دور وجود داشته، اما امروز بیش از پیش نیازمند تقویت همکاری های فرهنگی در منطقه هستیم. در مذاکراتی که با رئیس محترم موسسه فرهنگی اکو، جناب آقای دکتر مظاهری داشتیم، راهکارهای اجرایی کردن این همکاری ها بررسی شدند. امید است در آینده نزدیک با همکاری موسسه فرهنگی اکو و کشورهای منطقه این مهم تحقق یابد.

س: نظر جنابعالی در خصوص تحولات و نوسازی هایی که اخیرا در ساختمان محل استقرار موسسه فرهنگی اکو معمول شده است، چیست؟

پ: اقدامات صورت گرفته بسیار قابل توجه بودند. با وجود اینکه به عنوان سفیر تاجیکستان در سه سال گذشته با موسسه فرهنگی اکو در تعامل بوده ام، ولی در این مدت هیچگاه در بازدید از این موسسه چنین تحت تاثیر قرار نگرفتم. اکنون می توان گفت موسسه جایگاه اصیل خود به عنوان یک موسسه فرهنگی بین المللی را باز یافته است. ریاست جدید موسسه فرهنگی اکو در همین گام اول قابلیت های خود را نشان دادند و از صمیم قلب برای ایشان در طول دوره ماموریت خود آرزوی موفقیت دارم. تاجیکستان نیز در مسیر پیشرفت و موفقیت موسسه همواره همراه و همیار خواهد بود.
  • نسخه چاپی
  • اشتراک گذاری
  • ارسال به دوستان
  • ارسال نظر

نام

آدرس پست الکترونیک  

آدرس وب سایت

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری):

 = 5-3

نام شما (اجباری)  

پست الکترونیک شما (اجباری)  

پست الکترونیک دریافت کننده (اجباری)  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری)

 = 5-3