آخرین مطالب
کد مطلب: 6173
تاریخ انتشار: پنجشنبه 6 آذر 1393

ملاقات با مدیر اجرایی موسسه ملی میراث سنتی و فولکلور:

ملاقات با مدیر اجرایی موسسه ملی میراث سنتی و فولکلور:
اخبار > پاکستان  - هیات موسسه فرهنگی اکو به سرپرستی آقای محمدرضا حاجی کریم جباری مدیر اجرایی موسسه صبح روز سه شنبه 11 نوامبر با خانم شهیرا شهید مدیر اجرایی موسسه ملی میراث سنتی و فولکلور پاکستان (Lok Virsa) وابسته به وزارت اطلاع رسانی و میراث ملی دیدار و گفتگو نمود.

در این دیدار جناب آقای جباری ضمن اشاره به اهداف، ماموریت ها و برنامه های موسسه فرهنگی اکو از جمله در زمینه افزایش سطح آگاهی های عمومی در منطقه نسبت به میراث مشترک فرهنگی در این منطقه بر نقش مهم نهادهای فرهنگی کشور پاکستان به عنوان یکی از کشورهای بنیانگذار سازمان اکو و موسسه فرهنگی در این زمینه تاکید کرده خواستار همکاری بیشتر آنها از جمله موسسه میراث سنتی پاکستان با موسسه فرهنگی اکو شد.

خانم شهید نیز ضمن معرفی موسسه مذکور به اهم فعالیت ها و ظرفیت های این موسسه از جمله امور پژوهشی، آموزشی و نمایشگاهی در زمینه میراث فرهنگی ملموس و ناملموس پاکستان و نیز کتابخانه تخصصی میراث فرهنگی و موزه مردمشناسی آن که بخشی از آن نیز به آثار فرهنگی و هنری کشورهای دوست منطقه اختصاص یافته است، اشاره کرد. دراین ملاقات پیرامون زمینه های همکاری های آینده دو موسسه و نیز گسترش همکاری ها در حوزهکشورهای سازمان همکاری اقتصادی(اکو) تبادل نظر و توافقاتی به عمل آمد.

در پایان هیات موسسه در معیت مدیران موسسه لوک ورسا از بخش های مختلف این موسسه از جمله کتابخانه و موزه موسسه مذکور بازدید کردند.

 

 

 


- National Institute of Folk & Traditional Heritage (Lok Virsa)
- Shahera Shahid, Executive Director

 

 

 

  • نسخه چاپی
  • اشتراک گذاری
  • ارسال به دوستان
  • ارسال نظر

نام

آدرس پست الکترونیک  

آدرس وب سایت

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری):

 = 7+1

نام شما (اجباری)  

پست الکترونیک شما (اجباری)  

پست الکترونیک دریافت کننده (اجباری)  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری)

 = 7+1