آخرین مطالب
کد مطلب: 6129
تاریخ انتشار: دوشنبه 6 مرداد 1393

یادداشت تفاهم همکاری بین موسسه فرهنگی اکو و گروه انتشارات بین المللی الهدی

یادداشت تفاهم همکاری بین موسسه فرهنگی اکو و گروه انتشارات بین المللی الهدی
اخبار > ایران  - روز یکشنبه مورخ 5/5/93 حمید رضا شاه آبادی مدیر عامل به همراه غنیاری مشاور امور بین الملل گروه انتشارت بین المللی الهدی از موسسه فرهنگی اکو بازدید و با افتخار حسین عارف رئیس و محمدرضا جباری دبیرکل این موسسه دیدار و گفتگو نمود.

در این جلسه ضمن تاکید بر اهمیت فرهنگ سازی بین آحاد مردم منطقه اکو جهت شناسایی ریشه های تمدنی و فرهنگی مشترک ملل این منطقه و نیز به منظور توسعه صلح و تعاملات پایدار بین مردم این حوزه تمدنی، در خصوص راهکارهای اجرایی این مهم گفتگو و تبادل نظر شد.

در این دیدار طرفین ضمن اشاره به امکان استفاده از توانمندی های پژوهشی و اجرایی موسسه الهدی و بهره مندی از حضور مستقیم آن در اکثر کشورهای منطقه بر ایده انتشار مشترک کتاب و مجله به زبان های منطقه با هدف ارتقای میزان شناخت مردم منطقه از میراث مشترک فرهنگی و تمدنی خود تاکید نمودند. همچنین با توجه به اهمیت آشنایی کودکان و نوجوانان با میراث مشترک فرهنگی و تمدنی منطقه، ضرورت اتخاذ اقدامات مشترک در این زمینه با همکاری کلیه نهادهای فرهنگی کشورهای عضو سازمان همکاری اقتصادی (اکو) از جمله در حوزه پژوهش و نشر و ترجمه آنها به زبان های منطقه مورد تاکید قرار گرفت.

برگزاری نشست های مشترک با مشارکت نخبگان حوزه های مختلف فرهنگ و هنر منطقه از جمله تاریخ، ادبیات کودک و نوجوان، نشر و... از دیگر توافقات این دیدار بود.

در پایان سند یادداشت تفاهم همکاری دو موسسه توسط آقای افتخار حسین عارف رئیس موسسه فرهنگی اکو و آقای حمیدشاه آبادی مدیرعامل موسسه الهدی به امضا رسید.

 

 

 

  • نسخه چاپی
  • اشتراک گذاری
  • ارسال به دوستان
  • ارسال نظر

نام

آدرس پست الکترونیک  

آدرس وب سایت

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری):

 = 6-2

نام شما (اجباری)  

پست الکترونیک شما (اجباری)  

پست الکترونیک دریافت کننده (اجباری)  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری)

 = 6-2