آخرین مطالب
کد مطلب: 6079
تاریخ انتشار: پنجشنبه 7 آذر 1392

بوستان اکو به بهره برداری رسید

بوستان اکو به بهره برداری رسید
اخبار  -  مراسم بهره برداری رسمی از پارک اکو با حضور جناب آقای دکتر محمد جواد ظریف، وزیر محترم امور خارجه؛ جناب آقای دکتر قالیباف، شهردار محترم تهران؛ وزرای محترم امور خارجه کشورهای عضو اکو؛ و نیز جمعی از سفرا و شخصیت ها از جمله جناب آقای دکتر احمد مسجد جامعی، رئیس محترم شورای شهر تهران؛ جناب آقای شمیل السکروف، دبیر کل محترم سازمان اکو؛ جناب آقای افتخارحسین عارف، رئیس محترم موسسه فرهنگی اکو در روز سه شنبه 5 آذر 1392 در محل بوستان اکو تهران برگزار گردید.

در این مراسم جناب آقای دکتر ظریف، وزیر محترم امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با اشاره به فرهنگ و تمدن مشترک کشورهای عضو اکو، اظهار داشتند: برای همکاری جدی و همه جانبه بین کشورهای عضو اکو که همگی از کشورهای مهم منطقه ای هستند، باید نمادهای مهمی را ایجاد کنیم تا فرهنگ همکاری میان اعضا و شهروندان شکل بگیرد. ایشان همچنین از شهردار تهران، دبیرخانه اکو، موسسه فرهنگی اکو، مجموعه اراضی عباس آباد و همکاران وزارت امورخارجه که زمینه را برای بهره برداری از نماد مشترک کشورهای عضو اکو فراهم کردند تشکر کرد.

جناب آقای دکتر محمدباقر قالیباف نیز با تاکید بر اهمیت ویژه‌ای که شهرداری تهران برای همکاری‌های فرهنگی میان کشورهای عضو اکو قائل است، اظهار داشتند: شهرداری تهران علاقه‌مند است با حمایت و مشارکت دولت‌ها و مقامات محلی منطقه برنامه‌ای مدون و درازمدت برای کمک به حفظ و حراست از میراث فرهنگی گران بهای منظقه تهیه و اجرا کند.

جناب آقای افتخارحسین عارف نیز با ابراز رضایت از اختصاص بوستانی بزرگ به اکو گفت: بوستان اکو نه فقط یک فضای شهری بلکه ابزاری کارکردی در عرصه دیپلماسی شهری و دیپلماسی فرهنگی سازمان اکو می باشد. احداث این بوستان در تهران و در آینده در شهرهای دیگر منطقه، زمینه توسعه ارتباطات مردمی بین آحاد ملت های منطقه را فراهم می آورد.

در بخش پایانی مراسم از لوح یادبود بوستان اکو که به شکل یک درخت ساخته شده از سنگ مرمر به ارتفاع سه متر و وزن سه تن ساخته شده و همچنین تمبر یادبودی که به مناسبت دو دهه گسترش همکاری کشورهای عضو اکو توسط موسسه فرهنگی اکو طراحی و با همکاری پست جمهوری اسلامی ایران منتشر شده است، رو نمایی گردید.

بوستان اکو بخشی از مجموعه عظیم فرهنگی و تفریحی واقع در اراضی عباس آباد تهران می باشد که به برگزاری برنامه های فرهنگی و هنری کشورهای عضو اکو با مشارکت موسسه فرهنگی اکو اختصاص یافته است. ساخت بوستان اکو در سومین اجلاس هیئت امنای موسسه فرهنگی اکو در سال 2007 میلادی در اسلام آباد پاکستان به تصویب رسید. بوستان اکو به همت شرکت نوسازی اراضی عباس آباد وابسته به شهرداری تهران بنا شده است.

 

 

  • نسخه چاپی
  • اشتراک گذاری
  • ارسال به دوستان
  • ارسال نظر

نام

آدرس پست الکترونیک  

آدرس وب سایت

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری):

 = 9+2

نام شما (اجباری)  

پست الکترونیک شما (اجباری)  

پست الکترونیک دریافت کننده (اجباری)  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری)

 = 9+2