آخرین مطالب
کد مطلب: 6067
تاریخ انتشار: جمعه 17 آبان 1392
سید مخدوم رهین: وزیر اطلاعات و فرهنگ افغانستان

بیش از ۱۲۰۰ اثر تاریخی درحال نابودی قرار دارند

بیش از ۱۲۰۰ اثر تاریخی درحال نابودی قرار دارند
اخبار > افغانستان  - درچهارمین همایش علمی وفرهنگی میلاد کابل که روز چهارشنبه۱۵ عقرب (آبان) ۱۳۹۲ درکابل برگذار گردید، وزیر اطلاعات و فرهنگ سید مخدوم رهین گفته است که بیش از یک هزار و دو صد اثر تاریخی کشور با خطر نابودی رو به رو هستند.

دراین همایش شهردار کابل نیز گفت که برنامه های شهرداری و ترویج فرهنگ شهر نشینی در پایتخت، به کمک نیروهای امنیتی به گونه اجباری بر مردم عملی شده اند.

کابل شهر کهن و با قدمت تاریخی هزار ساله است. این شهر در درازای تاریخ به ویژه در تاریخ معاصر کشور گواه رویدادهای بسیاری بوده است.

درنظام کنونی تلاش هایی برای بازسازی ساختمان های تاریخی این شهر دیده شده اند، اما هنوز هم بسیاری از این بخش ها در حالت متروکه و ویرانه دیده می شوند.

وزیر اطلاعات و فرهنگ سید مخدوم رهین گفته است:« برای حفاظت از آثار تاریخی کار های که باید انجام میشد نشده اند، و دو چیز در کابل بسیار ویران باقی مانده است. یکی دیوارهای سر کوه که بخش زیادی ان ها از بین رفته و قسمت که باقی مانده او را هم مردم برای گل کردن منازل شدن برده اند وهیچ کاری برای حفظ آن انجام نشده است و دیگر بالاحصار کابل است که از توجه دور مانده است.»


منبع: طلوع نیوز

 

 

  • نسخه چاپی
  • اشتراک گذاری
  • ارسال به دوستان
  • ارسال نظر

نام

آدرس پست الکترونیک  

آدرس وب سایت

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری):

 = 7+1

نام شما (اجباری)  

پست الکترونیک شما (اجباری)  

پست الکترونیک دریافت کننده (اجباری)  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری)

 = 7+1