آخرین مطالب
کد مطلب: 6032
تاریخ انتشار: یکشنبه 6 مرداد 1392
در دیدار با رئیس کتابخانه ملی ایران مطرح شد:

کتابخانه ملی ایران بالاتر از کتابخانه های آمریکا و بریتانیا

کتابخانه ملی ایران بالاتر از کتابخانه های آمریکا و بریتانیا
اخبار  - 


رئیس موسسه فرهنگی اکو: کتابخانه ملی ایران بالاتر از کتابخانه های آمریکا و بریتانیا
جناب آقای افتخار حسین عارف، رئیس مؤسسه فرهنگی اکو در دیدار با دکتر صلاحی رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی، سطح کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران از نظر ساختمان، حفاظت و نگهداری و ترکیب مراجعین را از کتابخانه های بریتانیا و کنگره آمریکا بالاتر دانست.
دکتر صلاحی نیز گفت: از اینکه یک چهره فرهنگی و یک شاعر مسئول مؤسسه فرهنگی اکو شده است، بسیار خوشحالم و امیدوارم این انتصاب هم باعث رونق همکاری‌های فرهنگی میان کشورهای عضو اکو شود که دارای فرهنگ، تاریخ و مذهب مشترک هستند.
وی سپس به توضیح فعالیت‌ها و ویژگی‌های سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران پرداخت
در ادامه این دیدار افتخار حسین عارف، یادآور شد: متأسفانه در کشور پاکستان تلاش چندانی برای حفظ و نگهداری نسخ خطی صورت نگرفته است و ما از برادران ایرانی می‌خواهیم به ما در این زمینه کمک کنند.
صلاحی نیز با استقبال از این ایده پیشنهاد داد تا تمام اسناد تاریخی و نسخ خطی موجود در پاکستان توسط سازمان اسناد و کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران اسکن شده و یک نسخه نیز برای کتابخانه ملی در نظر گرفته شود که این پیشنهاد مورد استقبال رئیس مؤسسه فرهنگی اکو قرار گرفت.
رئیس کتابخانه ملی ایران همچنین با بیان اهمیت مکتوبات و منابع موجود در منطقه که بسیاری از آنها به زبان فارسی و یا به زبان عربی است و توسط دانشمندان ایرانی نگاشته شده است، کمک مؤسسه فرهنگی اکو را در هماهنگی و جمع‌آوری این نسخ برای اسکن شدن و حفظ آن از گزند آفات و بلایا ضروری دانست.
افتخار حسین عارف نیز با پر اهمیت خواندن صیانت از میراث فرهنگی کشورهای عضو اکو ابراز امیدواری کرد تا طی تفاهم نامه‌ای این مسئله روندی اجرایی به خود گیرد.

  • نسخه چاپی
  • اشتراک گذاری
  • ارسال به دوستان
  • ارسال نظر

نام

آدرس پست الکترونیک  

آدرس وب سایت

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری):

 = 7-2

نام شما (اجباری)  

پست الکترونیک شما (اجباری)  

پست الکترونیک دریافت کننده (اجباری)  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری)

 = 7-2