آخرین مطالب
کد مطلب: 5959
تاریخ انتشار: جمعه 8 دی 1391
کیارستمی، بلخاری، دیبا، اعتصام و بهشتی رای آخر را دادند

تکلیف مسابقه‌ی بزرگ طراحی معماری آرامگاه شمس روشن شد

تکلیف مسابقه‌ی بزرگ طراحی معماری آرامگاه شمس  روشن شد
اخبار > ایران  - دکتر ایرج اعتصام- معمار و شهرساز، دکترحسن بلخاری - فلسفه هنر، دکتر محمد بهشتی- معمار ، دکتر داراب دیبا- معمار و عباس کیارستمی- فیلمساز و عکاس - داوری مسابقه‌ی طراحی آرامگاه حضرت شمس را در خوی به‌سرانجام رساندند.


به گزارش خبرنگار اکو، نشست داوری مسابقه‌ی طراحی آرامگاه حضرت شمس، روز هفتم دی‌ماه ۱۳۹۱ از ساعت ۱۰ تا ۱۴ در محل تالار شمس موسسه فرهنگی اکو برگزار و سه طرح برنده انتخاب شدند.

داوری آثار رسیده به مسابقه‌ی بزرگ طراحی معماری آرامگاه شمس در مرحله‌ی نخست آبان‌ماه ۱۳۹۱ در تهران برگزار شده بود و به شش طرح نهایی فرصت یک ماهه داده شد تا طرح‌ها را اصلاح و کامل کنند. 

روز پنج‌شنبه این طراحان برای دفاع و توضیح دربا‌ره‌ی طرح‌های خود به دعوت هیات داوران در محل داوری حضور یافتند و از طرح‌هاشان دفاع کردند.

روز ششم دی‌ماه هم نیز مهندس فریار جواهریان- معمار و شهرساز، دکتر علی‌اکبر صارمی- معمار ، دکتر شهاب کاتوزیان- معمار و شهرساز نیز آرای خود را اعلام کرده بودند.

پروفسور نادر اردلان- معمار و شهرساز مقیم آمریکا نیز، مرحله‌‌‌ی نهایی را از راه دور و به‌صورت اینترنتی داوری کرد. اردلان آبانماه گذشته به دعوت بنیاد شمس تبریزی و مولانا ۵ روز را به قصد داوری آثار رسیده به مسابقه‌ی بزرگ طراحی معماری آرامگاه شمس به ایران آمد.

از روز دوم آبان ماه هیات داوران متشکل از مهندس فریار جواهریان- معمار و شهرساز، دکتر ایرج اعتصام- معمار و شهرساز، دکترحسن بلخاری - فلسفه هنر، مهندس محمد بهشتی- معمار ، دکتر داراب دیبا- معمار، دکتر علی‌اکبر صارمی- معمار، دکتر شهاب کاتوزیان- معمار و شهرساز، مهندس نادر اردلان- معمار و شهرساز، با استقرار در مجموعه‌ی برج آزادی طرح‌های رسیده به مسابقه را بررسی و چهل اثر را در مرحله‌ی نخست داوری انتخاب کردند. 

در نشست‌های دیگر هیات داوران از مجموع این آثار منتخب، شش طرح به‌عنوان برترین‌ها انتخاب شد. اما هیچ کدام حایز شرایط
مورد نظر هیات داوران نبودند. بنابراین بنا به نظر جمعی هیات داوران به شش طرح برگزیده یک ماه فرصت داده شد تا با تکمیل، اصلاح و در نظر گرفتن پیشنهادهای هیات داوران طرح‌ها بار دیگر اجرا کنند تا مورد بازبینی داوران قرار گیرند. سپس از میان آنها سه طرح برتر به عنوان برگزیده اول تا سوم معرفی می‌شوند.


مراسم معرفی برگزیدگان اول تا سوم مسابقه، همزمان با گشایش نمایشگاهی از ماکت‌ها و طرح‌های منتخب ارایه شده به مسابقه، بهمن ماه ۱۳۹۱ خواهد بود.

جزییات زمان و مکان برگزاری مراسم متعاقبا اعلام می‌شود.

14، 10 و 6 میلیون تومان به همراه لوح تقدیر جایزه‌ی نقدی نفرات اول تا سوم این مسابقه است.

بنیاد شمس تبریزی و مولانا، بنیاد میرمیران، موسسه فرهنگی اکو ، استانداری آذربایجان غربی، میراث فرهنگی آذربایجان غربی، شورای شهر و شهرداری خوی، مجمع خویی‌های مقیم مرکز، بنیاد شمس و مولانا، بنیاد میرمیران و موسسه فرهنگی اکو حامیان برگزاری این مسابقه هستند.

در همین رابطه:
  • نسخه چاپی
  • اشتراک گذاری
  • ارسال به دوستان
  • ارسال نظر

نام

آدرس پست الکترونیک  

آدرس وب سایت

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری):

 = 7-4

نام شما (اجباری)  

پست الکترونیک شما (اجباری)  

پست الکترونیک دریافت کننده (اجباری)  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری)

 = 7-4