آخرین مطالب
کد مطلب: 5910
تاریخ انتشار: پنجشنبه 27 مهر 1391
آخرین پنج‌شنبه‌ی مهرماه

نگارخانه اکو میزبان خوشنویسی‌های رسول مرادی

نگارخانه اکو میزبان خوشنویسی‌های رسول مرادی
اخبار > ایران  - عصر آخرین پنج‌شنبه‌ی مهرماه، 52 تابلوی خوشنویسی رسول مرادی در نگارخانه اکو به دیوار رفت.

این نمایشگاه که عصر روز پنج‌شنبه 27 مهرماه گشایش یافت با حضور جمعی از اهالی خوشنویسی و برخی از مدیران فرهنگی ایرانی و خارجی در محل موسسه فرهنگی اکو همراه بود.

آثار ارایه شده به همراه کتاب‌های نفیس تحریر شده‌ی این استاد خوشنویس از جمله دیوان حافظ، رباعیات خیام، شاهنامه فردوسی، گزیده‌ی غزلیات شمس تبریزی، غزلیات عطار نیشابوری و گلستان سعدی به نمایش درآمده‌اند.

آثار رسول مرادی در این نمایشگاه بین 800 هزار تا 5 میلیون تومان قیمت‌گذاری‌ شده‌اند.

قدردانی رسول مرادی از حضور خوشنویسان و میهمانان در نخستین ساعات برپایی نمایشگاه، اجرای دو نوازی تار و تنبک خالد اله‌وردیان و یاسین اله‌وردیان و در نوبتی دیگر تنبور نوازی همراه با آواز حسین‌رضا اسدی بخشی از مراسم افتتاحیه این نمایشگاه بود.

تابلوی یادبودی از سوی شاگردان و دوستان به پاس فعالیت‌ در عرصه خوشنویسی به این استاد خوشنویس تقدیم شد. 

مرادی 30 سال است که به گفته‌ی خودش با خط زندگی کرده و خط در زندگی‌اش جاری بوده؛ فعالیت او در عرصه‌ی آموزش و بخش اجرایی انجمن خوشنویسان ایران، تدریس زیست شناسی در دبیرستان و آموزش خوشنوسی و تاریخ هنر به دانشجویان کارشناسی هنر آموزش عالی فرهنگیان، رسم خوشایندی برایش بوده است. او می گوید: "همه وجودم را با عقل و عشق آمیخته، آنچنان که سیر دوباره آن خستگی‌ام را می‌زداید و گاهی زخمه به چند نت در خلوت که حالم را به بسط می‌رساند."

مرادی باور دارد: "خوشنویسی وجه عمومی و ماندگارتری هم دارد که در قالب چاپ و نشر کتاب‌های آموزشی و هنری نفیس  به ویژه آثار بزرگان ادب پارسی عرضه می‌شود."

دو جلد سرمشق‌های نستعلیق، در عرصه‌ی سیاه مشق، کلک زرین، در عرصه چلیپا، ترانه‌های روستایی خراسان، نوازش قلم، دیوان حافظ، رباعیات خیام، شاهنامه فردوسی، گزیده‌ی غزلیات شمس تبریزی، غزلیات عطار نیشابوری و گلستان سعدی از جمله آثار منتشر شده‌ی این هنرمند است.

فعالیت‌های نمایشگاهی این استاد انجمن خوشنویسان در دهه‌ی اخیر به‌خاطر ممارست در کتابت آثار نفیس، همچون گذشته نبوده، اما در مجموع 25 نمایشگاه انفرادی و گروهی در داخل و خارج از ایران داشته است. سه نمایشگاه در دوبی، چهار نمایشگاه در مراکش، سه نمایشگاه در هند و... و نیز گالری‌های انجمن خوشنویسان، گالیران، میرک و سیران در مشهد و سیحون، سبز، خانه آفتاب، کاخ نیاوران و مجموعه‌ی صبای فرهنگستان هنر و... در تهران از آن جمله است.

نمایشگاه یادشده تا نهم آبان‌ماه سال جاری از ساعت 10 تا 19 در نگارخانه دیپلماتیک اکو در خیابان موحد دانش (اقدسیه)، کوچه ناز، شماره 10 ادامه دارد. این نگارخانه شنبه‌ها تعطیل است.

 

 

  • نسخه چاپی
  • اشتراک گذاری
  • ارسال به دوستان
  • ارسال نظر

نام

آدرس پست الکترونیک  

آدرس وب سایت

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری):

 = 8-2

نام شما (اجباری)  

پست الکترونیک شما (اجباری)  

پست الکترونیک دریافت کننده (اجباری)  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری)

 = 8-2