آخرین مطالب
کد مطلب: 15131
تاریخ انتشار: یکشنبه 10 اسفند 1399

چاپ جدید «دستور کامل و آموزش زبان اردو برای فارسی‌‌زبانان»

چاپ جدید «دستور کامل و آموزش زبان اردو برای فارسی‌‌زبانان»
انتشارات > کتاب  - انتشارات مؤسسه فرهنگی اکو در راستای سیاست‌‌های مؤسسه در بهره‌‌گیری از ابزارهای تأثیرگذار مشترک میان ملل منطقه، کتاب «دستور کامل و آموزش زبان اردو برای فارسی‌‌زبانان» را به طبع رساند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی مؤسسه فرهنگی اکو، چاپ کتاب «دستور کامل و آموزش زبان اردو برای فارسی‌‌زبانان»، اثر شادروان دکتر شاهد چوهدری، در 330 صفحه، درحالی صورت گرفته است که چاپ اول این کتاب، 17 سال قبل، در ۱۳82 منتشر شده بود.

چاپ دوم کتاب مذکور با مقدمه سرور بختی، رئیس مؤسسه فرهنگی اکو، مقدمه رحیم حیات قریشی، سفیر جمهوری اسلامی پاکستان و دیباچه نویسنده مزین گردیده است.

«دستور کامل و آموزش زبان اردو برای فارسی‌‌زبانان»، از حیث کمبود منابع درزمینه آموزش زبان اردو به فارسی‌‌زبانان و اینکه جزو منابع دانشگاهی مورد نیاز دانشجویان زبان‌های خارجی می‌باشد، از اهمیت فراوانی برخوردار است و پاسخی است به نیازهای دانشجویان و محققان که درپی فراگیری زبان اردو هستند.

 سرور بختی در مقدمه کتاب، با تأکید بر نقش پررنگ زبان و ادبیات در تکوین رابطه میان کشورهای عضو نوشته است: جایگاه جهانی و منطقه‌ای سرزمین‌‌های تمدنی اکو و گسترش روابط فرهنگی و زبانی میان کشورها، اهمیت زبان اردو را دوچندان نموده و یادگیری آن را به یک ضرورت مهم مبدل کرده است.

شایان‌ذکر است انتشارات شناخته­شده ­مؤسسه فرهنگی اکو، تاکنون آثار منثور و منظوم متعددی را از نویسندگان و شاعران پرآوازه کشورهای عضو، با موضوعات گوناگون علمی و ادبی، به چاپ رسانده است.

جهت سفارش و تهیه کتاب مذکور با سرکار خانم اصلانی، مسئول کتابخانه دیپلماتیک مؤسسه فرهنگی اکو تماس حاصل فرمایید.

تلفن: 27673246 021

 

 

  • نسخه چاپی
  • اشتراک گذاری
  • ارسال به دوستان
  • ارسال نظر

نام

آدرس پست الکترونیک  

آدرس وب سایت

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری):

 = 7-1

نام شما (اجباری)  

پست الکترونیک شما (اجباری)  

پست الکترونیک دریافت کننده (اجباری)  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری)

 = 7-1