آخرین مطالب
کد مطلب: 14941
تاریخ انتشار: سه شنبه 28 بهمن 1399
در محل کتابخانه ملی قرقیزستان صورت گرفت:

معرفی مکتوبات فرهنگی ایران در روز جهانی اهدای کتاب

 معرفی مکتوبات فرهنگی ایران در روز جهانی اهدای کتاب
اخبار > قرقیزستان  - رایزنی فرهنگی ایران در بیشکک، آثار ادبیات ایرانی به زبان روسی را به مناسبت روز جهانی اهدای کتاب و پویش «اهدای کتاب به کودکان» در محل کتابخانه ملی قرقیزستان، معرفی کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مؤسسه فرهنگی اکو به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، 14 فوریه در تقویم فرهنگی ملل به عنوان روز جهانی «اهدای کتاب» نامگذاری شده است. این روز فرصت مغتنمی است برای پرداختن به کتاب؛ اهدای آن به دوستان و دیگران و به ویژه برای کسانی که بنا به هر دلیلی امکان دسترسی به کتاب را ندارند.

کتابخانه ملی قرقیزستان بدین مناسبت میزبان مراسمی با عنوان «اهدای کتاب به کودکان» بود. در این مراسم، رییس کتابخانه ملی قرقیزستان، همسر رییس جمهور جدید قرقیزستان، وزیر جدید فرهنگ، اطلاعات و گردشگری این کشور، سفراء و نمایندگان مراکز دیپلماتیک و مراکز و مؤسسات فرهنگی خارجی و نیز برخی فعالان فرهنگی و پرویز قاسمی، رایزن فرهنگی ایران و کاردار سفارت کشورمان حضور داشتند.

شرکت‌کنندگان به بیان اهمیت کتاب و کتابخوانی و مطالعه پرداختند و رییس کتابخانه ملی بطور ویژه از نمایندگان کشورهای حاضر در مراسم و مراکزی که در پویش اهدای کتاب شرکت کرده‌اند، تشکر و ابراز امیدواری کرد کتاب و کتابخوانی در جامعه قرقیزستان با توجهاتی که در سال‌های اخیر صورت می‌گیرد رشد و شتاب بیشتری بگیرد.

قاسمی، رایزن فرهنگی ایران در بیشکک هم در سخنرانی خود، با اشاره به دستاوردهای فرهنگی و هنری ایران اسلامی، کتابی از آثار مربوط به مینیاتور استاد محمود فرشچیان را به ریاست جمهوری قرقیزستان اهدا کرد.

بنابر اعلام این خبر، رایزنی فرهنگی ایران در بیشکک با تهیه 56 جلد کتاب از آثار ادبیات ایرانی به زبان روسی از دفتر مؤسسه بین‌المللی الهدی بیشکک در مراسم روز جهانی اهدای کتاب و پویش «اهدای کتاب به کودکان» شرکت کرده بود.

همچنین، به مناسبت بزرگداشت 42 مین سالگرد انقلاب اسلامی، نمایشگاه عکس، کتاب، پوستر و اینفوگراف انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن در سالن طبقه همکف کتابخانه ملی قرقیزستان دایر است.

 

  • نسخه چاپی
  • اشتراک گذاری
  • ارسال به دوستان
  • ارسال نظر

نام

آدرس پست الکترونیک  

آدرس وب سایت

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری):

 = 7-1

نام شما (اجباری)  

پست الکترونیک شما (اجباری)  

پست الکترونیک دریافت کننده (اجباری)  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری)

 = 7-1