آخرین مطالب
کد مطلب: 13906
تاریخ انتشار: دوشنبه 3 آذر 1399
از پنجم آذرماه ۹۹ آغاز می شود:

آموزش مجازی خط نستعلیق در موسسه فرهنگی اکو

آموزش مجازی خط نستعلیق در موسسه فرهنگی اکو
اخبار  - هنر خوشنویسی هنر مشترک منطقه اکو است، با هدف آموزش این هنر به علاقمندان و هنرجویان، موسسه فرهنگی اکو سلسله کارگاه های آنلاین را در این زمینه به راه انداخته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مؤسسه فرهنگی اکو، در طول تاریخ، توسعه خط و خوشنویسی با توسعه فرهنگی جوامع و ابزار کتابت ارتباط مستقیم داشته است. در سراسر جهان اسلام خط و خوشنویسی علاوه بر اینکه تصویر کلام خدا بوده است و یک هنر قدسی، ابزاری برای انتشار و تبلیغ آموزه های اسلامی به اقصی نقاط جهان به شمار می رفته است. حاکمان مسلمان همواره از حرکتهایی که منتج به توسعه فن و هنر خط و خطاطی می شده است، حمایت کرده اند و کتابت خانه ها و نوشتارخانه هایی را به منظور تولید دست نوشته هایی با مضامین دینی، ادبی، تاریخی و هنری به وجود آورده اند و به این ترتیب هنر قدسی خوشنویسی تا به امروز صورت متکامل یافته و به نسل های مختلف در قلمرو اسلامی منتقل شده است.

به منظور ارج گذاری به این هنر قدسی و به پاس زحمات هنرمندان منطقه در طول سده های مختلف و با هدف انتقال این هنر قدسی به نسل های بعدی، موسسه فرهنگی اکو، رسالت خویش می داند تا سلسله ورکشاپ های آموزشی مجازی را در زمینه خطاطی و خوشنویسی برگزار نماید. اولین ورکشاپ مجازی خوشنویسی به خط نستعلیق اختصاص دارد که توسط استاد محمد مهدی میرزایی از افعانستان در طول 12 جلسه تقدیم خواهد شد.

علاقمندان و هنرجویان جهت دیدن ویدئوی کارگاه می توانند هر چهارشنبه راس ساعت 16 به وقت تهران به آدرس اینستاگرام موسسه فرهنگی اکو (ecieco_org@) مراجعه نمایند. قابل ذکر است، شروع پخش برنامه از پنجم آذرماه 99 مصادف با 25 نوامبر 2020 می باشد.

 

جلسه اول

 

جلسه دوم

 

جلسه سوم

 

جلسه چهارم

 

جلسه پنجم

 

جلسه ششم

 

جلسه هفتم

 

جلسه هشتم

 

جلسه نهم

 

جلسه دهم

 

جلسه یازدهم

 

جلسه دوازدهم

 

  • نسخه چاپی
  • اشتراک گذاری
  • ارسال به دوستان
  • ارسال نظر

نام

آدرس پست الکترونیک  

آدرس وب سایت

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری):

 = 7-2

نام شما (اجباری)  

پست الکترونیک شما (اجباری)  

پست الکترونیک دریافت کننده (اجباری)  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری)

 = 7-2