آخرین مطالب
کد مطلب: 13857
تاریخ انتشار: دوشنبه 26 آبان 1399
با همکاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار خواهد شد:

بزرگداشت کمال خجندی در موسسه فرهنگی اکو

بزرگداشت کمال خجندی در موسسه فرهنگی اکو
اخبار  -  بزرگداشت کمال خجندی، شاعر و عارف معروف (1321-1401) با همکاری مؤسسه فرهنگی اکو و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران در روزهای 22-27 آذر سال 1399 (12-17 دسامبر سال 2020) که همزمان است با نمایشگاه مجازی کتاب ایران، برگزار خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مؤسسه فرهنگی اکو، این تصمیم در دیدار سرور بختی، رئیس مؤسسه فرهنگی اکو با آقای علیرضا اسماعیلی، مشاور اجرایی و هماهنگی معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و شماری از کارشناسان این وزارت در مقر موسسه فرهنگی اکو اتخاذ شد.

قرار شد به مناسبت هفتصدمین سالگرد زادروز کمال خجندی بزرگداشت کمال به صورت مجازی با شرکت ریاست مؤسسه فرهنگی، وزیر ارشاد و کمال پژوهانی از افغانستان، ایران و تاجیکستان برگزار و نیز چند کتاب که توسط مؤسسه به این مناسبت تالیف، تهیه و برگردان شد، از جمله کتاب "روزگار و آثار کمال خجندی"، نوشته دکتر بدرالدین مقصودزاده، "چهل درس کمال"، از ثریا حسن سلطان و آلبوم آهنگ ها بر اشعار کمال رونمایی و نقد و بررسی شوند. نیز در نظر است نمایشگاه خوشنویسی مجازی گلچینی از ابیات کمال برگزار و در سطح شهر تهران بیلبوردهایی با شاه بیت های کمال نصب شود.

یادآور می‌شوم کمال‌الدین مسعود خُجندی معروف به شیخ کمال و کمال خجندی از عارفان و شاعران پارسی‌گوی سده ۸ قمری بود. زادگاهش شهر خجند تاجیکستان است و آرامگاهش در تبریز قرار دارد.

 

در همین رابطه:
  • نسخه چاپی
  • اشتراک گذاری
  • ارسال به دوستان
  • ارسال نظر

نام

آدرس پست الکترونیک  

آدرس وب سایت

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری):

 = 7-1

نام شما (اجباری)  

پست الکترونیک شما (اجباری)  

پست الکترونیک دریافت کننده (اجباری)  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری)

 = 7-1