آخرین مطالب
کد مطلب: 13852
تاریخ انتشار: یکشنبه 25 آبان 1399
به مناسبت جشن 700 سالگی کمال خجندی منتشر شد:

«چهل درس کمال» تازه ترین کتاب موسسه فرهنگی اکو

«چهل درس کمال» تازه ترین کتاب موسسه فرهنگی اکو
انتشارات > کتاب  - به مناسبت جشن 700 سالگی کمال خجندی، شاعر بلند آوازه تاجیکستان، مؤسسه فرهنگی اکو کتاب "چهل درس کمال"، نوشتة ثریا حسن‌سلطان، شاعر تاجیک را با خط فارسی چاپ نمود.

مؤسسه فرهنگی اکو کتاب "چهل درس کمال"، نوشته ثریا حسن‌سلطان، شاعر تاجیک را با خط فارسی چاپ نمود. این کتاب که 40 مخمّس ثریا حسن‎سلطان بر اشعار کمال را فرا می‌گیرد، با مقدّمه سرور بختی، رئیس مؤسسه فرهنگی اکو زینت یافته است که در آن گفته می‌شود: "هم‌چنانکه کمال به شاعران همزمانش توجه داشت و به اشعار آنان نظیره یا جوابیه می‌گفت، سخن ‌سرایان بعد از کمال، از جمله عبدالرحمان ‌جامی، بدرالدین‎ هلالی، نظیری ‎نیشابوری، عرفی‎ شیرازی، عبدالله‎ هاتفی، مخفی، فخری ‎هروی، شمس‎ الدین شاهین و ده‌ها نفر دیگر بر اشعار این بلبل باغ ادبیات فارسی تضمین و نظیره گفته‌اند و این گواه بر اقبال بی‌اندازه از غزل‌های شکرین کمال است".

کتاب مذکور توسط شاه منصور شاه میرزا، کارشناس تاجیکستان در موسسه با خط فارسی برگردان شده است.

مؤسسه فرهنگی اکو چندی پیش به مناسبت 700 سالگی کمال کتاب "روزگار و آثار کمال خجندی"، اثر دکتر بدرالدین مقصودزاده، دانشمند تاجیک را با خط فارسی منتشر نموده بود. در روزهای آینده نیز خبرهای فرح‎بخش از مؤسسه پیرامون 700 سالگی کمال برای عزیزان خواهد رسید.

 

 

 

در همین رابطه:
  • نسخه چاپی
  • اشتراک گذاری
  • ارسال به دوستان
  • ارسال نظر

نام

آدرس پست الکترونیک  

آدرس وب سایت

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری):

 = 8-2

نام شما (اجباری)  

پست الکترونیک شما (اجباری)  

پست الکترونیک دریافت کننده (اجباری)  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری)

 = 8-2