آخرین مطالب
کد مطلب: 13794
تاریخ انتشار: جمعه 16 آبان 1399
با تاکید بر گسترش روابط فرهنگی دو کشور انجام شد:

دیدار وزرای خارجه ازبکستان و قرقیزستان در تاشکند

دیدار وزرای خارجه ازبکستان و قرقیزستان در تاشکند
اخبار > ازبکستان  - وزیر امور خارجه قرقیزستان که به «تاشکند» سفر کرده است با همتای ازبکی خود دیدار و همکاری‌های دوجانبه را مورد بررسی قرار دادند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی موسسه فرهنگی اکو به نقل از خبرنگار خبرگزاری فارس در تاشکند، «روسلان قزاق‌بایف» وزیر امور خارجه قرقیزستان که به «تاشکند» سفر کرده است با «عبدالعزیز کامل اف» وزیر امور خارجه ازبکستان دیدار کرد.

طرفین در این دیدار چگونگی و چشم انداز گسترش بیش از پیش همکاری‌ در زمینه‌های سیاسی، اقتصادی و بازرگانی، سرمایه گذاری، حمل و نقلی - ارتباطاتی، منابع آبی و فرهنگی و انسانی را بررسی کردند.

وزرای امور خارجه موضوع همکاری‌های متقابل در چارچوب ساختارهای چندجانبه و همچنین دستور کار منطقه‌ای و بین المللی را بررسی و علاقمندی متقابل برای حفظ آهنگ مثبت همکاری‌های دوجانبه بین کشورهای آسیای مرکزی ابراز کردند.

طرفین همچنین در مورد تلاش‌های مشترک در مبارزه با شیوع ویروس کرونا و کاهش تاثیر منفی پاندمی در روابط بین دو کشور نیز تبادل نظر کردند.

وزرای امور خارجه بر اهمیت تداوم برگزاری مراسم‌های دوجانبه مانند کمیسیون بین دولتی ازبکستان و قرقیزستان و شورای استانداران استان‌های مرزی دو کشور تاکید کردند.

طرفین در ادامه بر اهمیت تحکیم شراکت راهبردی و همکاری‌های همه جانبه «تاشکند» و «بیشکک» تاکید کردند.

پس از تشکیل دولت جدید در قرقیزستان وزیر امور خارجه این کشور سفر منطقه ای خود را آغاز کرده است که در ابتدا وی به مسکو سفر و با مقامات عالی رتبه روسیه دیدار کرد.

طرفین در پایان این دیدار بیانیه مشترک امضا کردند.

مبادلات بازرگانی بین دو کشور در سال 2019 میلادی به 500 میلیون دلار رسیده است.

 

 

  • نسخه چاپی
  • اشتراک گذاری
  • ارسال به دوستان
  • ارسال نظر

نام

آدرس پست الکترونیک  

آدرس وب سایت

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری):

 = 9-2

نام شما (اجباری)  

پست الکترونیک شما (اجباری)  

پست الکترونیک دریافت کننده (اجباری)  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری)

 = 9-2